додому Новини Тижневик Wprost найвпливовішою людиною 2022 року у Польщі назвав усіх поляків, які...

Тижневик Wprost найвпливовішою людиною 2022 року у Польщі назвав усіх поляків, які допомагають утікачам від війни в Україні

1064
Популярний польський тижневик Wprost найвпливовішою людиною 2022 року у Польщі назвав усіх поляків, які допомагають утікачам від війни в Україні. До трійки серед 50-ти найвпливовіших поляків увійшли також лідер правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський і прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.
“Польща змогла допомогти тисячам біженців з України переважно завдяки простим полякам. Для цього не потрібно було жодних спецзаконів. Тому найвпливовішими поляками стали ті, хто допомагав і продовжує допомагати утікачам від війни в Україні. Тобто ті, завдяки кому система не розвалилася, а Польща зуміла підтримати людей, які тікали від варварства росіян”, – підкреслює видання.
Як зазначає видання, ця війна “дозволила полякам знайти в собі Людину”, вона також показала зростаючу впливовість окремих персон політичної сцени Польщі. Як зауважує Wprost, у рейтингу високе місце зайняв міністр оборони Маріуш Блащак, до переліку 50-ти найвпливовіших поляків року потрапили також польські генерали Вальдемар Скшипчак і Роман Полько, які щодня коментують у польських ЗМІ оперативну ситуацію на полі бою в Україні, а також публіцист Славомір Сєраковський – організатор збору коштів на польський Bayraktar для України.
За останніми даними у Польщі зараз може перебувати приблизно 3-3,5 млн українців, половина з яких прибули до Польщі вже після початку повномасштабної агресії росії проти України 24 лютого.