додому культура Творча група першого українського фільму-фентезі “Сторожова застава” розповіла про зйомки

Творча група першого українського фільму-фентезі “Сторожова застава” розповіла про зйомки

967

На великих екранах нашої країни показують перше українське фентезі. “Сторожова застава” – фільм від українських виробників, з українськими акторами, за мотивами української книжки.  Творча група фільму побувала у Тернополі, актори розповіли про емоції, які вирували на знімальному майданчику.

Фантастична картинка і не менш захоплююча історія. Звичайний школяр Вітько під час сонячного затемнення, неочікувано потрапляє у 1020 році в Київську Русь.

Із сучасними гаджетами і знаннями юнак допомагає впоратися українським воякам із кочівниками. Сам Вітько у фільмі переборює страх висоти і знаходить своє кохання. Юні актори зізнаються, сцену із поцілунком зіграти було найскладніше. Вдалий кадр вийшов аж за двадцять третім дублем.

– Коли я потрапила на знімальний майданчик, я побачила, якого це масштабу, я зрозуміла, що це досить велика відповідальність. Я не можу просто підвести людей, які в цій сфері давно. А я лише перший раз прийшла і я така дивлюсь…і не розумію, – пригадує акторка Єва Кошева.

Для створення фільму “Сторожова застава”, знятому за однойменною до повістю-легендою Володимира Рутківського, на Київщині спеціально побудували замок, а згодом по-справжньому спалили його. Тому права на додаткові дублі у акторів не було. Це був перший досвід гри у кіно для юних акторів. Аби вдало виглядати у кадрі, Данилові, який грав головного героя, довелося відвідувати уроки фехтування, їзди верхи, дайвінгу, а ще просидіти у воді п’ять годин і проникнутися історією, якій 1000 років.

– Було дуже круто, дивитись на усе це, що створили художники, тому що ти реально погружашся у тот світ і ти прям починаєшся погружатись і розуміти, наскільки це було круто. Якби ще наші актори не ходили з мобільниками по знімальному майданчику, тоді було б повне відчуття, що це 1112 рік, серйозно, – каже актор Данило Каменський.

У фільмі переплелися фентезі, спецефекти, історичні факти та незламний дух українського народу.

Україське фентезі показуватимуть також у кінотеатрах Франції, Індії, В’єтнаму та Малайзії.