додому Головні Цьогорічних абітурієнтів очікують зміни у вступній кампанії

Цьогорічних абітурієнтів очікують зміни у вступній кампанії

856

znoЦьогорічних вступників очікує низка змін. Зокрема набір у вищі навчальні заклади буде за єдиним переліком галузей і спеціальностей, вступ тільки за конкурсом, подача документів у електронній формі, спрощена система для вступників з Криму і Донбасу. Вступна кампанія у ВНЗ України у 2016-му році триватиме з 11 до 27 липня. За цей час вступники можуть подати до 15 заяв на 5 спеціальностей, розставити приорітети та пройти творчі конкурси та вступні випробування, які для них підготували у вишах.

З 11 липня вищі навчальні заклади України починають приймати від абітурієнтів документи для вступу в електронній та паперовій формі. В цьому році буде здійснюватись набір за новим єдиним переліком галузей і спеціальностей, що був затверджений в 2015 році. У 2016 році абітурієнти мають право подати на вступ до п’ятнадцяти заяв на п’ять спеціальностей, на яких передбачено прийом за кошти державного бюджету.

Окрім цього, під час подання заяв про участь у конкурсному відборі на денну форму навчання вступник зазначатиме пріоритетність кожної заяви відносно інших поданих ним заяв. Також проектом Умов вступу передбачено, що вищі навчальні заклади прийматимуть у абітурієнтів сертифікат ЗНО, виданий лише у 2016 році.

– Подача документів починається з 11 липня, триватиме фактично до кінця місяця. В цьому році умовами прийому до ВНЗ передбачено, що переважній більшості абітурієнтів подача буде електронною. Тоді відповідно заповнюючи ці електронні бланки треба вказати приорітети, треба вказати напрямки підготовки, на які подають документи. Вибрати їх і все це у електронному вигляді подається, – розповідає заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Також у цьому році повністю прибрали норму про позаконкурсний вступ, котра суперечила Конституції України, таким чином, усі учасники вступної кампанії проходитимуть конкурсний відбір. Абітурієнти, які з певних причин потребують підтримки держави, вступатимуть за конкурсом, але на основі інших видів вступних випробувань. Пільги залишили для хворих, сиріт, демобілізованих та учасників бойових дій. Для вступників з Криму та Донбасу – спрощена система вступу. МОН розробило повноцінну стратегію підтримки вступників окупованих територій. Особливі умови дозволять їм вступати за іспитами в університети, що були евакуйовані з території антитерористичної операції.

– Вони мають окремі пільги і їх можна зараховувати до вузів без вступних іспитів у формі ЗНО. Вони там складають іспити у вищому навчальному закладі. Цих два тижні достатньо для того, щоби власне подати документи на 15 спеціальностей, які має право подати той чи інший абітурієнт, – каже Юрій Шайнюк.

Детальніше про зміни вступу до ВНЗ ви можете дізнатись на сайті Міністерства освіти України.

попередня статтяЯк безпечно відпочивати на воді?
наступна статтяЛікарі закликають остерігатись борщівника