додому Головні Ціни на овочі та фрукти щомісяця поступово буде підвищуватися на 5-10%, –...

Ціни на овочі та фрукти щомісяця поступово буде підвищуватися на 5-10%, – голова Комітету з питань аграрної та земельної політики

743
Овочі, фрукти та молочна продукція – саме ці товари найближчим часом в Україні подорожчають. Цінb на овочі та фрукти щомісяця поступово буде підвищуватися на 5-10 відсотків. Про це повідомив Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду. Зростання вартості пов`язане з тим, що з настанням холодів їх потрібно зберігати у спеціалізованих сховищах. Відтак, це призводить до зростання собівартості виробництва та зменшення пропозиції, тому що не всі господарства мають відповідні приміщення. Ми вирішили поспілкуватися з місцевими продавцями та дізнатися, як війна вплинула на їхню справу. Також ми поцікавилися, які ціни на овочевому ринку у Тернополі сьогодні. Подробиці – далі.
Раз в тиждень на овочевий ринок у Тернопіль свою продукцію з Козівського району привозить пан Володимир. У продавця люди можуть придбати картоплю, буряк, цибулю та моркву.

Продавець розповідає, цибуля на ринку в порівнянні із минулим роком подешевшала в декілька разів.

Щодо капусти, то кілограм такого овоча коштує в середньому 10 гривень, у січеному вигляді – 15 гривень.

Біля прилавків із овочами – на ринку видніються різні фрукти. Першими – бачимо великі грона винограду. За кілограм цього товару доведеться віддати від 60 до 76 гривень. Якщо ви хочете посмакувати чимось також корисним, але за нижчу ціну, то можна обирати яблука. Багатий врожай цьогоріч у продавчині Надії. Натуральний продукт у неї можна купити за 15 гривень/кілограм. Деякі сорти, як от хоней та ренета, жінка вирощує сама.

У кожного з продавців вже багато років досвіду в торгівлі. Всі одноголосно кажуть: на розвиток їхньої справи дуже вплинула війна.

Найближчим часом в Україні ціни овочів та фруктів поступово будуть підвищуватися на 5-10% щомісяця. Про це розповів голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної ради Олександр Гайдук. Та як би важко не було під час війни вирощувати власні продукти та продавати їх, місцеві підприємці кажуть: неможливо перемогти країну, в якій кожен працює задля перемоги.