додому Новини Триває деклараційна кампанія, найбільше декларують доходи від спадщини та подарунків

Триває деклараційна кампанія, найбільше декларують доходи від спадщини та подарунків

499

З початку року в Україні триває деклараційна кампанія. Станом на кінець березня до податкових органів області відзвітували про майновий стан та отримані доходи більш як 4 тисячі громадян. Найбільше цьогоріч, розповідають у Державній податковій службі, декларують доходи, отримані у вигляді подарунків та спадщини. Сума таких декларацій майже 28 мільйонів гривень.

Від початку року більше як 4 тисячі мешканців області подали декларації і задекларували майже 82 мільйони гривень. З них 1200 платників уже сплатили до бюджету близько 2 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб.

– З початку року до податкових органів області відзвітували про майновий стан і отримані доходи 4045 громадян. З них 55 задекларували іноземні доходи, 359 – доходи від реалізації рухомого майна, 169 – від реалізації нерухомого майна, 640 – доходи, отримані у вигляді подарунків та спадщини, 465 інші доходи, з яких не було отримано податку. Сума задекларованих такими громадянами доходів – 82 мільйони гривень, – розповіла старший державний податковий інспектор відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС у Тернопільській області Лілія Черевата.

Найбільше – 640людей, задекларували доходи, отримані як подарунки та спадщину. Сума таких доходів з початку року – 41 мільйон гривень.

– Нагадаємо, що громадяни, які упадковували чи отримували у подарунок майно, зобов'язані подати декларації та сплатити визначену законодавством суму податку на доходи фізичних осіб. Звертаємо увагу на те, що за нульовою ставкою оподатковується майно отримане від спадкодавця першого ступнея споріднення, власність успадкована інвалідом 1 групи або ж особою, яка має статус дитини-війни, дитини позьбавленої батьківського піклування, для решти декларантів податковим кодексом визначено ставку податку у розмірі 5% від вартості подарованого чи успадкованого майна, – каже Лілія Черевата.

Не поспішають декларувати доходи люди, які працюють за межами України. Від початку року лише 55 платників подали декларації про отримані ними доходи на суму 369 гривень. Хто з мешканців області у 2012 році бодай тимчасово працював за кордоном та отримував іноземні доходи, має сплатити належні суми податку до бюджету. Такі доходи оподатковуються за ставками 15% та 17%. Деклараційна компанія триває в Україні до 1 травня.