додому АТО Третя хвиля мобілізації завершилася

Третя хвиля мобілізації завершилася

516

603_(1)Третя хвиля мобілізації завершилася – таку інформацію сьогодні повідомило керівництво Тернопільської області. Втім, військкомати своєї роботи не припиняють. Там далі працюють медичні комісії, куди повістками продовжують викликати військовозобов’язаних, аби при потребі бути готовими до наступного етапу доукомплектації Збройних сил України.

Третя хвиля мобілізації,  проведена для доукомплектації Збройних сил України до участі в антитерористичній операції, Тернопільщину не оминула. З області до війська забирали і людей і техніку, втім, скільки кого і чого – інформація з обмеженим доступом. Лише відомо, що держзамовлення область не виконала. Мобілізацію проводили, враховуючи конкретні потреби військових формувань у людях із чітко визначеними військовими спеціальностями. Та не всі мешканці області з необхідним досвідом служби відгукнулися на повістки.

– В принципі, було неможливо поставити саме таку кількість військових спеціальностей, тому що це був не загальний призов, коли потрібна була кількість, а люди, які мають конкретні навички під час попередньої служби в Збройних силах України. Але в нас є й інші випадки, абсолютно позитивні, коли додому приходила повістка, батьки чи сім’я телефонували до людини, яка була закордоном на заробітках, люди поверталися з-закордону з заробіток і йшли по призову, йшли на медкомісію, йшли в армію, – розповідає голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк.


Попри завершення третьої хвилі мобілізації, військкомати свою роботу не припиняють. Там далі працюють медичні комісії, куди повістками продовжують викликати військовозобов’язаних, аби при потребі бути готовими до можливого наступного етапу доукомплектації Збройних сил України.

– Для подальших заходів, якщо такі потрібні будуть, ми маємо визначити придатність призовників, призовного ресурсу, який є на території області, саме вони повинні пройти через медичні комісії.  Ресурсів, які залишились, їх достатньо на території Тернопільської області залишилось. Ще раз хочу наголосити, що не треба ховатись, ми всі захисники Вітчизни і згідно Конституції, згідно свого морального відношення, в першу чергу, до нашої держави, крім нас, ніхто її не захистить, – каже т.в.о. Тернопільського обласного військового комісара Володимир Катинський.