додому духовність Товариству Червоного Хреста України – 95 років

Товариству Червоного Хреста України – 95 років

693

Товариству Червоного Хреста України – 95 років. Червоний Хрест в Україні виник 18 квітня 1918 року під час Першої світової війни за ініціативи Маріїнської громади сестер милосердя Червоного Хреста, яка з 1878 року надавала благодійну медичну допомогу киянам. Першими завданнями товариства була допомога біженцям та військовополоненим, турбота про інвалідів і дітей-сиріт, боротьба з голодом та епідеміями, організація лазаретів, госпіталів і харчувальних пунктів. Відсвяткували ювілей у Тернопільській міській організації разом зі школярами. У навчальних закладах провели творчий конкурс і безпрограшну лотерею.

Тетяна Лех, голова Тернопільської міської організації Товариства Червоного Хреста: "Ми тісно співпрацюємо і з управлінням освіти, і з  школами. Щороку обираємо різні школи, щоб заохотити, щоб вони більше знали історію Червоного Хреста, вчилися милосердю, доброти, щоб вони допомагали один другому, допомагали на вулиці другим, незнайомим".

"Товариство Червоного Хреста. Минуле. Сьогодення. Майбутнє." Творчий кокурс з такою назвою пройшов у 26-й школі Тернополя. Організатори кажуть, охочих взяти у ньому участь було чимало. З-понад 80 робіт: плакатів, малюнків, аплікацій, письмових творів довелось вибирати кращі. Переможці отримали грошові премії, кращі роботи відзначили також грамотами і подарунками. За плечима у школярів уже чималий досвід роботи з потебуючими.

Людмила Камінська, переможниця конкурсу: "Ми ходили з класним керівником, носили різні речі, харчування".

Вікторія Чопур, учениця 6-Б класу ЗОШ №26: "В центрі мого малюнка – велике серце. Дівчинка і хлопчик поруч. я хотіла зобразити, що не треба бути байдужим до чужого горя, до чужої біди".

Частинкою своїх кишенькових грошей поділились школярі 27-ї школи Тернополя, які захотіли взяти участь у безпрограшній лотереї. Виграному раділи, ділились враженнями. Призи Червоному Хресту надали спонсори. В міській організації кажуть: щедрих людей вистачає. Приклад зі спонсорів беруть діти.