додому Головні Тернополяни мають можливість отримати закордонні паспорти за 20 робочих днів та мінімальну...

Тернополяни мають можливість отримати закордонні паспорти за 20 робочих днів та мінімальну суму

586

Тернополяни мають можливість отримати закордонні паспорти за 20 робочих днів та мінімальну суму. З грудня минулого року  поряд з іншими станціями виготовленням закордонних паспортів мають право займатися також органи місцевого самоврядування, що дозволить громадянам зекономити свій час та кошти.Такий варіант обговорили в Тернопільському прес-клубі під час круглого столу.

У Тернополі закордонних паспорти та іd-картки можна отримати двома шляхами: в органах державної міграційної служби, де через брак потужностей процес затягується, та через фірму-посередника “Документ”, послуги якої якісніші, але вартують на 400 грн. дорожче та не кожному по кишені.

Проте, з грудня минулого року для громадян можлива альтернатива. Оскільки, в межах реформи децентралізації органам місцевого самоврядування надані повноваження, які дозволяють приймати документи і видавати закордонні паспорти та ID-карти місцевим ЦНАПам паралельно з іншими станціями. Це розвантажить підрозділи міграційної служби та дасть змогу отримати закордонний паспорт за 20 робочих днів та без переплат, зазначив перший заступник начальника Управління ДМС в Тернопільській області Іван Чубатий.

– За рахунок цього збільшиться кількість робочих місць, кількість місць, де можна виготовляти паспорти, звичайно, це розвантажить підрозділи міграційної служби та дозволить уникнути черг. З тими змінами, які відбулись в законодавстві, ЦНАП визнані уповноваженими суб’єктами, тобто поряд з нами можуть здійснювати прийом громадян,- розповідає перший заступник начальника Управління ДМС в Тернопільській області Іван Чубатий.

Подібна схема отримання закордонних паспортів вже успішно діє в багатьох містах України: Київ, Луцьк, Львів, Рівне, Одеса, Кривий Ріг, Маріуполь. Для того, щоб в цьому списку був і Тернопіль, потрібно аби місцевий ЦНАП за кошти місцевого бюджету придбав необхідне обладнання. Тим паче, фінансування є, оскільки 70% від адмінзбору за видачу закордонних паспортів поповнює саме місцеві бюджети – зазначає член громадської спілки “Рада бізнесу Тернопілля” Катерина Кондратюк.

– За 2016 рік мовою цифр 11 мільйонів гривень надійшло в місцевий бюджет. Щоб вирішити питання із закупівлею необхідного обладнання потрібно 2 мільйони,тобто математика дуже проста. Маємо повноваження, маємо фінансування більш ніж достатнє, відповідно це абсолютно в наших силах вирішити дане питання, – каже член ГС “Рада бізнесу Тернопілля” Катерина Кондратюк.

Сьогодні саме міська рада має усі повноваження і фінансування сприяти таким змінам у схемі отримання закордонних паспортів. Учасники обговорення звернулися до депутата міської ради, голови постійної комісії з питань бюджету та фінансів Ігоря Турського з пропозицією розглянути це питання.