додому Головні Тернополянам повернуть зекономлені субсидії

Тернополянам повернуть зекономлені субсидії

972

Людям повернуть зекономлені субсидії, відповідну постанову прийняв Кабінет Міністрів наприкінці квітня цього року. Проте повернуть не все, а лише зекономлені 100 кубометрів газу і менше, а також 150 і менше кіловат електроенергії. А це не більше, ніж 700 гривень, кажуть в управлінні соцполітики Тернопільської міськради. Гроші люди отримають вже у вересні.

Постанова Кабінету міністрів про монетизацію субсидій була прийнята ще наприкінці квітня цього року. Вона передбачає внесення змін до положення щодо призначення виплати житлових субсидій. Положення передбачає: якщо сім’я протягом опалювального періоду мала економію на оплату житлово-комунальних послуг, вся ця економія на кінець опалювального періоду, тобто на 30 квітня, повертається до державного бюджету.

– Якщо сім’ї зекономили більше як 100 кубів газу, то ці кошти повертаються до державного бюджету. А хто зекономив 100 кубометрів газу і менше, то ці кошти відповідно будуть перераховуватись домогосподарствам, тобто сім’ям. Якщо сім’я зекономила скажімо 100 кубометрів газу і більше, то до 700 гривень ці кошти будуть перераховані на рахунки заявників, – розповідає начальник управління соціальної політики Тернопільської міськради Володимир Сулима.


Це стосується і електроенергії, каже Володимир Сулима, але якщо вона використовувалась виключно на опалення приміщень. Повертатимуть гроші за зекономлені 150 кіловат і менше. Виплати економії органи соцзахисту повинні провести за попередній опалювальний період до 1 березня цього року.

– Підприємства-надавачі послуг з газопостачання, електропостачання до 1 червня повинні нам дати списки, в яких буде вказана економія, громадяни повинні звернутися в управління соціальної політики, заповнити відповідну заяву і реквізити, куди перераховувати кошти. І до першого вересня ми повинні перерахувати громадянам кошти за економію газу і електричну енергію, – каже Володимир Сулима.

У Тернополі житловими субсидіями користується майже 50 тисяч сімей, економію газу має близько тринадцяти тисяч, каже Володимир Сулима, а от електроенергію вдалось зекономити лише у двадцяти п’яти домогосподарствах міста. Зараз люди не дуже активно звертаються в управління соцполітики із заявами щодо виплати зекономлених субсидій, каже Володимир Сулима, і додає – ймовірно, причиною цього є незначна економія.