додому Головні Тернополянин розповів, що допомогло йому подолати наркотичну залежність

Тернополянин розповів, що допомогло йому подолати наркотичну залежність

498

Кожен свій день починав з наркотиків: 31-річний тернополянин Віталій Бойко понад десять років тому почав вживати небезпечні речовини, адже це було модно. Однак уже протягом року чоловік не вживає. Аби добитися такого результату він пройшов довгий та важкий шлях разом зі спеціалістами “Тернопільської філії міжнародної антинаркотичної асоціації”. Своєю історією – подолання залежності Віталій поділився із нашою знімальною групою. 

Віталій Бойко – один з тих, хто не боїться відкрито говорити про свою наркотичну залежність. Адже тепер це в минулому. Однак рік тому свій день чоловік починав із наркотиків. Ще під час університетських років він спробував небезпечні речовини та вживав їх протягом десяти років.

“Тоді було модно тягнутися до такої компанії. Це було тоді круто, мені здавалося. Це була інфантильна поведінка. Я, як і всі залежні люди, думав, що з часом це пройде, що я зможу кинути сам, кину, коли захочу. Проте це “хочу” так і не наступало”, – пригадує пан Віталій.

Тоді рідні Віталія звернулися до фахівців. Разом пройшли довгий та важкий шлях зі спеціалістами “Тернопільської філії міжнародної антинаркотичної асоціації”. Уже протягом двох років у нашому місті представники організації надають допомогу тим, хто цього потребує. 31 людина пройшла відновлення та вже веде здоровий спосіб життя.

“Нами було надано більш ніж тисячу консультацій в телефонному режимі людям, які потребували розуміння протидії залежності в сім’ях. Близько 80 сімей зверталися за допомогою неповнолітнім. Їм теж надавалася фахова консультація, допомога в цих напрямках. Більш ніж у 30 навчальних закладах були проведенні лекції”, – розповів нам Ярослав Рафальський, координатор громадської спілки “Тернопільська філія міжнародної антинаркотичної асоціації”.

“У нас також є зовнішня діяльність, яка полягає в залученні до популяризації здорового способу життя, як влади, так і громадського сектору. Зокрема, нас підтримують такі відомі особи, як отець Роман Демуш, ВІП Тернопіль, В’ячеслав Узелков”, – додав Андрій Стасишин, фахівець спілки по роботі з громадськістю.

Також у “Тернопільській філії міжнародної антинаркотичної асоціації” є тренінг-центр, куди мають змогу прийти залежні люди та пройти курс психо-соціальної реабілітації.

“У залежної людини існує дві проблеми. Це проблема вживання та проблема мислення. Проблему вживання ми у тренінг-центрі вирішуємо автоматично. Там немає доступу до наркотиків, алкоголю. Залишається проблема мислення, з нею ми працюємо на реабілітаційному центрі”, – зазначив волонтер спілки Сергій Афанасьєв.

“Я проходив спочатку одну реабілітацію. Потім вийшов і зірвався, потім зрозумів, що потрібно вертатися, бо так жити далі неможливо. Пройшов курс детоксикації. І зараз пройшов в тренінг-центрі повний курс програми. Рік часу і все у мене добре”, – розповідає Віталій Бойко.

Залежність – це насамперед хвороба для всієї сім’ї, кажуть фахівці. Дуже важливо не приховувати та звертатися за допомогою, адже вирішення потребує комплексного підходу.

Проблема залежності від наркотичних засобів існує серед чоловіків та жінок. Також є поодинокі випадки серед підлітків. У таких ситуаціях батьки першими можуть помітити стан дитини, яка почала вживати наркотики.

“Не спить ночами: це є першою ознакою того, що щось відбувається не так. Втрата апетиту, чи дитина може два дні не спати, а на третій – проспати. Це теж бентежний стан. І також треба звертати увагу на оточення”, – пояснив Сергій Афансьєв.

“Міняється настрій, характер, спілкування. Починає цікавитися іншими речами. Це все можна помітити. Тому чим раніше виявити – тим краще”, – додала Тетяна Жадова, лікар-нарколог, психотерапевт вищої категорії.

Віталій Бойко наразі планує залишатися при “Тернопільській філії міжнародної антинаркотичної асоціації”, аби допомагати одужувати іншим людям.

“Дуже вдячна Асоціації, працівникам Центру за допомогу, за розуміння, за підтримку. Щиро вдячні і дуже раді, що наш син зараз має здоровий спосіб життя”, – зазначила пані Ольга,  мати Віталія Бойка.