додому Головні Тернополянка Яна Оробко вже близько двох місяців створює благодійні світлини на вулицях...

Тернополянка Яна Оробко вже близько двох місяців створює благодійні світлини на вулицях міста

390
З камерою в руках фіксує не лише красу навколо, але й допомагає нашим ЗСУ. Тернополянка Яна Оробко вже близько двох місяців створює благодійні світлини на вулицях міста. Із надписом на картоні “роблю фото за донат” дівчину найчастіше можна зустріти на набережній ставу. Усі охочі мають можливість зробити декілька світлин на пам’ять просто перерахувавши будь-яку суму на допомогу захисникам. Більше розкаже наша Юлія Пацкаль.

“Я вже мала лягати спати, закриваю очі, і розумію, що мені прийшла ідея. Кажу хлопцеві: “Я хочу допомагати військовим, у мене є камера, значить, можу допомогти їм якось”.  І я кажу, що напишу на табличці “роблю фото за донат на ЗСУ”, ми підемо, і зможемо так допомагати”, – згадує Яна.

Яна каже: любов до фотографії у неї давно, проте займатись цим професійно не могла, адже не було техніки. Так, аби робити свої перші світлини, зокрема і благодійні, дівчині доводилося позичати фотокамеру. Зізнається, нещодавно все ж вдалося придбати власну.

“Мені завжди подобалося і відео знімати, і фотографії робити. Я люблю знімати Тік-Токи, різні-різні відео. Це мені подобається. Я дуже креативна людина. І мені це підходить”, – розповідає нам фотографиня.

На вулиці міста із камерою в руках Яна виходить щотижня. Зізнається: сфотографуватися й донатити погоджуються далеко не усі. Тож аби залучити більше людей до доброї ініціативи, дівчина почала виставляти відео із таких благодійних фотосесій у Тік-Ток.

“Дуже багато людей підтримує мене. Пишуть мені, що хотіли б зі мною зустрітися, де мене можна знайти. Я відповідаю, що виходжу практично кожних вихідних в центр міста, біля озера”, – додає Яна Оробко.

Відео дівчини сьогодні збирають від однієї до ста тисяч переглядів. А коментарі підтримки залишають користувачі зі всієї України. Яна зізнається, що найближчим часом планує влаштовувати такі благодійні зйомки і в інших містах.

“Я думаю найближчим часом – це Ужгород. Тому, що якраз будуть квітнути сакури. Хотілося б побачити, і заодно провести таку ініціативу в них”, – розповіла нам фотографиня про свої плани.

Яна каже: кожен, хто хоче сфотографуватися, обирає, на який збір перерахувати кошти, і робить це самостійно. Фотографиня закликає не соромитися і обов’язково підходити, якщо побачите таку пропозицію у себе в місті.

“Нашим військовим важливо навіть і 5 гривень, і 2, і 10. Будь-яка сума, вона допомагає. Якщо ми заберемо кожен по 5 гривень, ми можемо зібрати дуже багато грошей. І вони точно їм будуть потрібні”, – додає Яна Оробко.