додому надзвичайне Тернополян мобілізують на Київ, автобусів вистачає

Тернополян мобілізують на Київ, автобусів вистачає

517

Аби їхати на Київ у військовому наметі, що на Театральному майдані Тернополя записувати людей розпочали ще о 8 ранку. Штаб національного спротиву, представники "Правого сектору" оголосили максимальну мобілізацію людей.

– В першу чергу потрібні чоловіки, чоловікам треба брати теплий одяг, документи і засоби захисту, аби зберегти своє здоров'я. В нас є распіратори, але ми їх відправляємо на Київ і організатори там вже на місці роздають. Чоловіки, які їдуть, мають розуміти, що там бойові дії і там треба захищати майдан, – говорить член Штабу національного спротиву в Тернополі Марія Чашка.

Представники "Правого сектору" планують звернутися до Владик усіх Тернопільських церков, щоб у храмах били у дзвони, а до керівників вищих навчальних закладів – зупинити навчання у вишах і вийти на площі.

– Почалися справді дуже серйозні протистояння, але опозиція наразі перемагає. З тої інформації, що до мене поступає, а до мене дзвонив Василь Лабайчук, якого ми не могли найти стільки часу. Він сказав, що створені групи людей, киян, може це автомайдан, може інші, які починають виловлювати всіх, хто прийшов за гроші, щоб припинити їх діяльність. Зараз суттєво, щоб українці піднялися, і показали, що нас вже ніщо не зломить. Як це відбудеться покаже час, а настрої і дух є, – каже член ВО "Тризуб" ім. С.Бандери, представник "Правого сектору" Іван Сута.

– Я вірю в те, що ми переможемо, але ми повинні проявити організованість, не піддаватись на провокації. Люди, які будуть їхати будуть проходити певний інструктаж, – говорить керівник загонів народної самооборони Тернопільщини Олександр Варакута.

Бути на барикадах на Грушевського, на передовій – обов'язок кожного депутата, каже депутат тернопільської обласної ради Степан Барна. Він вже більше як два місяці щотижня їздить до Києва.
 
– Тільки обгородивши депутатами можна захистити людей, які стоять за спиною. Ми маємо сьогодні все зробити для того, щоб всі 15-20 тисяч депутатів, які є представники опозиційних сил по всій Україні були там присутніми, всіх рівнів, починаючи від депутатів тернопільської обласної ради, закінчуюючи депутатами міських і районних рад, – радить депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна.

Автобусів достатньо, кажуть в Штабі національного спротиву, тобто всі, хто захоче поїхати в Київ зможуть це зробити.