додому суспільство Тернопільський вертеп повернувся з Донецька

Тернопільський вертеп повернувся з Донецька

635

Тернопільська молодь показувала вертеп на Донеччині. Десять учасників Товариства українських студентів-католиків "Обнова" – впродовж тижня гостювали з різдвяним вертепом на східній Україні. Обновляни вже повернулися додому. Вражень, розповідають, чимало.

На Донеччині члени Товариства Українських студентів-католиків "Обнова" з Тернополя колядують та показують вертеп вже другий рік поспіль. Цьогоріч молодь перебувала в селі Многопілля Амбросівського району, прийняла їх  сестра Теодосія в своєму скиті.

Олеся Федорович, член Товариства Українських студентів-католиків  "Обнова": "Була дуже родинна обстановка, бо коли ти приїжджаєш в таку стареньку хату з п'єцом і Тебе вже чекає гурт дітей з навколишніх сіл, то дуже стає тепло".

У вертепі брали участь не лише тернопільські обновляни, а й члени однієї з молодіжних організацій з Донеччини. Молодь хотіла показати усі звичаї Різдва Христового у Західній Україні. Відтак грали різдвяний вертеп в школах, будинках культури, на парафіях, просто на вулиці.

Олеся Федорович, член Товариства Українських студентів-католиків  "Обнова": "Люди загалом дуже тепло сприймали, були дуже відкриті, найбільш чутливі були наші пережиття, коли нас зустрічали люди на вулиці і плакали, особливо старші люди. Були й такі, що коли нас бачили одразу ж просили в гості. Одна жінка нам казала, що в неї була мрія, щоб до неї додому прийшов вертеп. Потім вона сказала: "Моя різдвяна мрія збулася". Ми відчували віддачу і велике тепло від тих людей".

Побували з вертепом тернопільські обновляни і на "Євромайдані" в Донецьку. Там були не лише прихильники, а й противники "Євромайдану".

Володимир Греля, член Товариства Українських студентів-католиків  "Обнова": "- Люди зустріли нас дуже гарно, було небагато-немало, було близько 50 людей євромайданівців, ну і провокаторів було близько 15 людей.

– Сутичок не відбулося?

– Сутичок, на щастя, не відбулося".

Віталій Бойко, голова Товариства Українських студентів-католиків  "Обнова": "Дякувати Богу, що ми маємо можливості, маємо натхнення творити і розвивати такі традиції, доносити людям про радість народження Христа. Бо в різдвяних святах основне – доносити до людей, що Ісус Христос народився, Славімо Його".

Тернопільська молодь планує продовжувати відроджувати українські різдвяні традиції, зокрема й на Донеччині, відтак наступного року обновляни знову готується поїхати на Східну Україну.