додому благоустрій Тернопільський Старий парк оновлять

Тернопільський Старий парк оновлять

380

Тернопільський Старий парк оновлять. Комунальники вже взялись за роботу: підрізають дерева та розбирають стару огорожу зі сторони вулиці Петрушевича. Новий паркан вже виготовляють. Крім цього планують оновити надгробні плити та відремонтувати "Вічний вогонь". Чи зроблять усе заплановане цього року, залежить від грошей. Поки їх на все не вистачає.

Попри нашестя ворон, які вже встигли стати візиткою Старого парку, в теплі дні тут завжди людно. Свою назву він виправдовує сповна, адже є найстарішим з парків Тернополя. Весняний благоустрій території та підрізання дерев комунальники проводять тут щороку. Цьогоріч взялись за оновлення парку глобальніше. Підпірна стіна зі сторони вулиці Петрушевича відгороджувала парк десятки років. Нині потребує ремонту. Старий паркан комунальники вже зняли, новий замовили. 300 метрів огорожі планують замінити до липня, якщо дозволить погода. Візьмуться цьогоріч і за військове кладовище, розташоване на території парку. Написи на старих плитах були металічними і до того ж наклеєними. До них приглянулись злодії. На нових плитах, а таких 12, букви вирішили вигравіювати. Ремонту потребує і "Вічний вогонь".

– Він в аварійному стані. Треба було б зробити водовідведення перш за все. Верх заложити бруківкою типу "старе місто", тому що мармур, який був, потріскав, зсуви. Тому повністю треба зробити спочатку монолітну стяжку, а потім поставити плитку "старе місто", – розповів директор Об'єднання парків культури та відпочинку Тернополя Василь Романюк.

Роботи багато, та грошей на все мало. Комунальники і раді б зробити все якнайшвидше, та чи буде за що, не знають. Тільки на паркан треба майже сотню тисяч гривень.

– Треба нам, щоб зробити загорожу і відновлювані роботи по Вічному вогню десь приблизно коло 600 тисяч.  – А маєте? – Не маємо. Маємо в дуже малих кількостях, але цього не достатньо буде. На підпірну стінку нам вистачить, а на Вічний вогонь не вистачить, – каже Василь Романюк.