Головна суспільство “Тернопільський коледж харчових технологій і торгівлі” відсвяткував 50-річний ювілей

“Тернопільський коледж харчових технологій і торгівлі” відсвяткував 50-річний ювілей

1834

Гендльова школа, кулінарне училище, технікум радянської торгівлі, а сьогодні – державний вищий навчальний заклад "Тернопільський коледж харчових технологій і торгівлі" відсвяткував 50-річчя з дня створення. За півстоліття заклад підготував понад 15 тисяч фахівців для торгівлі і громадського харчування.

У повоєнну пору відбудови Радянська Україна потребувала кваліфікованих фахівців у всіх галузях народного господарства. У 1963 Міністерство торгівлі видало наказ "Про заходи з покращення підготовки кадрів для торгівлі і громадського харчування в УРСР", а уже наступного року з цією метою у Тернополі реорганізували школу торгово-кулінарного учнівства в технікум радянської торгівлі.

Заклад готував спеціалістів із трьох спеціальностей: Товарознавство і організація торгівлі промисловими товарами, продовольчими, а також Технологія приготування їжі. Сьогодні у коледжі пишаються, що їм, серед небагатьох навчальних закладів такого типу, вдалось зберегти спеціалізацію. Та найбільше тут пишаються випускниками.

Людмила Крукевич, директор ДВНЗ "Тернопільський коледж харчових технологій і торгівлі": "Ми, звичайно, можемо пишатися своїми досягненнями за 50 років і вони – значущі, адже,я кщо завітати у будь-який ресторанний чи готельний комплекс або у магазин, то ви побачите наших випускників, які дійсно гордо несуть знамено нашого навчального закладу, вони є гордістю нашого навчального закладу".

Тернопільський коледж харчових технологій сьогодні – це два відділення: товарознавче і технологічне, шість спеціальностей. До уже звичних додалися – маркетингова діяльність, виробництво хліба, ресторанне і готельне обслуговування. Таким чином у закладі відреагували на потреби ринку, а тому випускники не мають проблем із працевлаштуванням.  

Надія Урбан, навчається на останньому курсі коледжу: "Мені випала нагода закінчувати заклад у рік ювілею. Я деже рада, що вибрала саме цей навчальний заклад, адже тут  ми маємо можливість здобувати не лише фахові знання, але і творчо розвиватися. Я хочу побажати усім студентам, викладачам міцного здоров'я, творчих здобутків і процвітання коледжу".

Сьогодні майже 700 студентів навчають близько сотні викладачів. До ювілею усі готувалися ретельно. Запросили ветеранів, вшанували тих, кого уже нема в живих. Завітали і гості із вищих навчальних закладів Одеси, Чорнівців, Переяслава, де продовжують навчання випускники коледжу. Згадували минулі дні, розповідали, чим живуть сьогодні. Святковий концерт організували самотужки, долучились і випускники попередніх років.  
 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here