додому Новини Тернопільському “Автомайдану” – 1 рік

Тернопільському “Автомайдану” – 1 рік

719

vlcsnap-2015-01-21-15h02m44s117Об’єдналися, щоб боротися за правду. Громадська організація ” Автомайдан Тернопіль” відсвяткувала річницю створення. Організатори кажуть: прагнуть тримати руку на пульсі подій і бути там, де їх допомоги найбільше потребують.

Зустріч із журналістами автомайданівці розпочали з хвилини мовчання за загиблим в зоні АТО Володимиром Трухом, якого громадські активісти знали особисто. Далі розповіли про те, з чого все починалося.

– Почалася вся робота іменно з Майдану. Саме наш автомайдан, наші активісти починала всю роботу з самого початку. Після ночі гніву наша громадська організація одна з перших вийшла тоді на допомогу місту, саме ми створили блок-пости навколо міста і несли патрулювання спільно з Самообороною Майдану і з командою Миколи Северина, які несли патрулювання також, – розповів голова ГО “Автомайдан Тернопіль” Дмитро Гайдуцький.

А далі 15 січня громадська організація “Автомайдан Тернопіль” була офіційно зареєстрована і отримала печатку і реквізити. Наступні події вимагали від активістів миттєвої реакції і принципових дій. Не зменшилось роботи і окупацією Криму. Автомайданівці вирішували проблеми біженців. Одними з перших пішли волонтерами у зону АТО. Вони організували близько 40 автомобілів із продуктами харчування, ліками, одягом, взуттям, іншими речами, яких потребували солдати: буржуйками, бензопилами. Купили три автомобілі, відремонтували і укомплектовали ще два. На передову усе зібране везуть самі. Таких поїздок уже близько 20.

– Це вже більше 100 тисяч кілометрів. Хочу вам сказати, що ми ніколи не вигружаємося десь тут, при дорозі. Ми завжди їдемо туди, де жаркіше, де ніхто доїхати не може, наші маленькі автомобілі доїжджають всюди, – говорить Дмитро Гайдуцький.


Активісти налагодили співпрацю з парафіянами тернопільських церков, школярами, підприємцями з України і з-за кордону. Сьогодні уже діє чітко відпрацьована схема роботи.

– Зараз це вже стало на такий конвеєр. Ми даємо список всього, що потрібно. Нам з передової хлопці дзвонять і кажуть, що потрібні теплі речі, медикаменти… І ми звертаєм ось до наших підприємців, – каже заступник голови ГО “Автомайдан Тернопіль” Павло Кургін.

Попри роботу для потреб АТО активісти автомайдану організовують і інші корисні справи в рідному Тернополі: акції з прибирання міста, розфарбовування, охорони правопорядку. На свята організували перебування у нас дітей зі Сходу, а до владних структур подали півсотні запитів на вирішення проблем, які і після Майдану залишилися невирішеними.

– Не знаю, в кого як пройшла та революція. Може, в когось вона пройшла на Майдані. В когось вона мала пройти всередині. Всередині вона пройшла не у всіх.