Головна Головні Тернопільські волонтери відзвітували про роботу

Тернопільські волонтери відзвітували про роботу

427

vlcsnap-2015-06-17-15h15m27s186Майже півтора мільйона гривень, більше 3 тисяч доларів і майже 7 тисяч євро – стільки грошей на допомогу бійцям АТО починаючи з кінця липня минулого року і дотепер зібрали й витратили активісти Логістичного центру Тернополя. Волонтери, які майже рік допомагають найнеобхіднішим для українських воїнів, звітують про свою діяльність. Постійно працюючих в тернопільському Логістичному центрі допомоги біцям АТО нині залишилося 11 людей. Дякують всім, хто їх підтримує – працює чи матеріально і вкотре наголошують, що Логістичний центр – позаполітична, волонтерська організація.

– Наголошував і буду наголошувати всім тим, хто хочуть до нас прийти гарно попіаритись, показати, які вони класні пацани і як вони будуть класно рулити країною – зразу відповідь “Ні”. Допомогу приймаємо, писати нічо не будем, дякувати нічо не будем, якщо ви маєте надалі політичні сили. Це чітка відповідь, я думаю, всіх нас. Приймаєм як від фізичної особи, Боже, навіть в чорта можна взяти, якщо то піде на добре діло, але популяризувати його, або вибілювати ту кар’єру, я вважаю, мінімум не доцільно, – розповідає волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО Тарас Герман.

З 23 липня минулого року і до 14 червня активісти Логістичного центру допомоги бійцям АТО зібрали й витратили на підтримку українських військових майже півтора мільйона гривень, також більше 3 тисяч доларів і майже 7 тисяч євро. Рук у роботі не покладають досі, бо досі потреби бійців держава не задовільняє.

– Питаюся, чого ви в командування не вимагаєте? – Ну ми підійшли до командування, щоби літні бєрци видали, літню форму видали, майки і труси, а там на нас подивились і сказали: “співпрацюйте тісно з волонтерами”. Вся відповідь. Форма літня буде десь в вересні, в кінці вересня і бєрци.  Ну а цей солдат що зробить? Держава його не забезпечить і нічого. Йому обідно стає. Стоїть в тому полі на жарі, в слякоті, в бліндажах по пояс, по коліна води вдійсності. По тиждень, по два хлопці там, скажем так, легені вихаркують і випльовують і вони підійшли ті самі бєрци взяти, бо вони замочились, зогнили в тім ж бліндажі, – говорить  волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО Богдан Кіндій.

Саме літні форма та взуття нині є тим, за чим найчастіше звертаються бійці. Підказують також людям, що можна і слід організовувати допомогу, від влади.

– Ми дзвонимо до голови районної ради і питаємося, в вас є такий то військовослужбовець, ви йому можете допомогти, чи там сільська рада, в якій, до якої він приписаний, може допомогти? Голови райрад погоджуються і, наприклад, два хлопці до нас, це буквально за останніх два дні, два хлопці приходило з різних районів Тернопільської області і вони від нас пішли з твердою вказівкою, номером телефону голови райради, яка обіцяла, чи там який обіцяв що берци хлопцям допоможуть. Тобто, ми вже не тратим ті ресурси, які збирали тернополяни, – говорить  волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО Люба Вовк.

Волонтери Логістичного центру запевняють, допомагають саме тим, у кого потреби насправді нагальні.

– От були бої там Красногорінка, Марьянка, так, погоріло, ми буквально на наступний день, якраз ми їхали, на Марьянку заїхали, тобто дали зразу скоренько по гарячих слідах в кого що пропало, що дали і на цейвот, тому що це такий ресурс, коли можна два тижні в шльопанцях походити собі там на полігоні, а тут, якщо завтра знов не дай Бог бойове, тобто власне от оце саме важливе. Тут не акцентується на то, тернопільский чи не тернопільський – абсолютно байдуже, – розповідає волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО Тарас Герман.

Часто везуть необхідне на передову самостійно. Проте водночас людям без потреби їхати в зону АТО не радять.

– Маленький приклад, заїжджали в Капітаново, перед нами 2-3 години на фугасній міні взірвали жигуль з цивільними. Ну, там з жигуля, так як хлопці сказали, нічого не залишилося. Так само їхали на Миронівський хрест, в дійсності там, ну хвилин 5-10, то що вспіли там дати, наш танкіст такий Льоша, гарний хороший, практично всю війну вже пройшов, теж, тільки не вспіли йому дати, теж почали обстріли. Коли виїжджаєш з Миронівського хреста там просто дорога прострілюється і не знаєш звідки що чекати. Так само це кожна гаряча точка, де проїжджаєш, там чи можеш зловити пулю, чи можеш зловити гранату, ну, любе, міну, шо тільки не попало, – каже волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО Богдан кіндій.

Волонтери тернопільського Логістичного центру допомоги біцям АТО дякують всім, хто їм допомагає – працею чи матеріально та просять людей продовжувати підтримувати українських бійців, які нині захищають Україну на Сході.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here