додому суспільство Тернопільські студенти виступили за проведення люстрації у вишах

Тернопільські студенти виступили за проведення люстрації у вишах

364

Тернопільські студенти виступили за проведення люстрації у вишах. Молоді люди засуджують корупцію у вищих навчальних закладах. Студенти заявили: проти викладачів які беруть хабарі і проти студентів, які їх дають. Молоді люди дали можливість реабілітувати себе на весняній сесії. В іншому випадку за корупцію вимагатимуть звільнення викладачів.

Про корупцію у тернопільських вишах студенти говорять не приховуючи. Розповідають про нерадивих студентів, які мають намір не здобувати знання, а купувати екзамени і заліки, а також і про викладачів. Останніх молоді люди ділять на дві категорії: перша – ті, що вимагають хабар, друга – не проти його отримати. Свою боротьбу студенти вестимуть проти усіх корупціонерів у виші: і тих, що беруть, і тих, що дають. У Тернополі усі студенти і викладачі міста напишуть заяву, якою зобов'язуються не давати і не брати хабар.

– Зміст заяви який, що я, такий-то такий то, присягаю перед громадою Тернополя від сьогодні не брати, не давати хабарів в будь-якому випадку. Цю заяву мають підписати як студенти, так і викладачі. Ми маємо домовитися, що ми забуваємо все, що було. Ісус Христос казав: "Киньте камінь, хто без гріха". Але ми маємо розуміти, що ми зараз починаємо будувати нову країну і має робитися все поступово, – пояснює молодіжний міський голова Тернополя Любомир Шимків.

Така заява після підписання стане точкою відліку. Вже перша сесія, кажуть студенти, продемонструє, хто умови не дотримався. Окрім цього молодь проведе анонімне анкетування, яке вкаже на прізвища викладачів, що беруть хабарі. До таких педагогів вимагатимуть застосувати міри з боку ректорату, а також створять сторінку на сайті skoty.info.

– Якщо до таких людей не будуть прийняті міри, то ми будемо їх пікетувати. Ми будемо клеїти наклейки на їхні будинки, ми будемо приходити і фотографувати їхнє майно, ми будемо питати, звідки в тебе такі машини, звідки такі будинки, ми будемо здійснювати тотальний контроль, – наголошує Любомир Шимків.

Молодь заявляє, викладачам панікувати нічого, але пора вже змінюватися.

– Ми ще нікого не звинувачуємо, щоб викладачі не почали переживати, що студенти вже починають щось робити. Ні. Ми починаємо з цієї заяви, яку підписують і студенти, і викладачі, щоб не казали ніби претензії тільки до викладачів, бо студенти самі пропонують. Оголошую, що ми ще нікого не звинувачуємо. Просто ми даємо шанс всім змінювати систему освіти, – говорить студентка ТНТУ ім.І.Пулюя Зоряна Антонів.