Головна допомога Тернопільські поети мобілізувались, аби допомогти армії

Тернопільські поети мобілізувались, аби допомогти армії

296

vlcsnap-2015-06-22-17h40m03s144Мобілізацію тернопільських поетів провели в неділю 21 червня у Тернополі. Поетичні читання влаштували безпосередньо на складі Логістичного центру допомоги бійцям АТО, що на гуртовні “Галант”. Вхід на мистецький захід був символічним – за будь що, що знадобиться українським бійцям на передовій.

У Тернополі із волонтерами Логістичного центру допомоги бійцям АТО об’єдналися поети. Спільно вони влаштували акцію “Поети мобілізуються”, скеровану на збір необхідного на передову для українських захисників. Зініціював захід тернопільський музикант та поет Микола Шпаковський – дізнавшись, що склад Логістичного центру майже порожній.

– Минулого тижня я побачив сюжет на одному з тернопільських телеканалів “TV-4” і мене це зачепило. Особливо це вечорами чіпає коли ти вже виснажений, втомлений від всього і ти думаєш – ти шось мусиш зробити, бо твої знайомі служать, хтось був в полоні навіть серед моїх знайомих і спочатку я подумав, що цю акцію можна зробити в якомусь закладі, такому, там де є сцена, там де люди приходять п’ють пиво, – розповів співорганізатор акції, поет, музикант Микола Шпаковський.

Врешті вирішили провести акцію там, куди й слід приносити необхідне українським воякам – на рампі гуртовні “Галант”, де знаходиться склад Логістичного центру допомоги бійцям АТО. Платою за вхід на мистецький захід було будь що, що може знадобитися захисникам України на передовій. З імпровізованої сцени свої вірші читали Олег Герман, Микола Шпаковський, Зоряна Биндас, Світлана Андріїшина, Марта Томахів й інші. Дали можливість виступити також усім охочим, у кого переживання за події в Україні вилилися віршованими рядками. Напередодні мистецького пікніка, у суботу 20 червня ховали бійця Добровольчого Українського Корпусу, уродженця Тернопілля, Віктора Стефановича, котрий загинув у зоні АТО. Неділя 21 червня в Тернополі була оголошена днем скорботи, тому від частини програми вирішили відмовитися, й обмежилися лише літературними читаннями.

– Без мангалу, без музики, без якихось розважальних елементів, бо я думаю, цього буде й так достатньо, бо шануєм пам’ять наших загиблих героїв і не хотіли переносити цей захід, тому що він не є розважальний і має на меті просто зібрати допомогу. Не було сенсу його переносити. Можливо зробим і традиційно, не знаю, подивимся, бо ми не сподівалися на таку кількість людей насправді, ми думали, що це таке буде дуже вузьке коло людей, – каже співорганізатор акції, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО Люба Вовк.

Поети й волонтери дякують всім, хто допоміг організувати мистецький пікнік і головне – тим хто прийшов, а відтак підтримав захисників України.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here