Головна Головні Тернопільські медики наочно показують військовим, як надавати першу медичну допомогу

Тернопільські медики наочно показують військовим, як надавати першу медичну допомогу

283

Бійців батальйону територіальної оборони, який дислокується в Тернополі, вчаться також рятувати життя. Тернопільські медики наочно показують військовим, як швидко і ефективно надавати першу медичну допомогу.

Для військових важлива не лише бойова підготовка і матеріальне забезпечення. Бронежилети й шоломи, військові навички – під час бою рятують не завжди і тут вміння надавати першу медичну допомогу стає головним аргументом у порятунку життя. Освоїти ази невідкладної допомоги бійцям батальйону територіальної оборони допомагають тернопільські медики.

– Я, допустим, много из этого всего не знал. По телевизору видели, когда-то в школе объясняли, как правильно делать искуственное дыхание, но допустим, силу, с которой нужно давить и периодичность, этого ничего не помнил и, особенно, без этих знаний в сложной ситуации можно было бы растеряться как и в принципе все остальное, что показывают. Сейчас понимаешь, что это все непосредственно может пригодиться, – розповів солдат батальйону територіальної оборони, переселенець із Криму Віктор.

Надавати першу медичну допомогу військових навчають працівники Тернопільського медичного університету.

– Вони будуть працювати і завтра в дві зміни, і в суботу, і в понеділок, не зважаючи на свято, для того, щоб передати ті знання, якими володіють, людям, які можуть ці знання використати для надання допомоги комусь. Можливо, вони їм знадобляться для того, щоб вони вижили в тих умовах, в які вони будуть поставлені, – говорить професор, проректор з лікувальної роботи ТДМУ Надія Ярема.

Чи доведеться бійцям тернопільського батальйону територіальної оборони застосовувати здобуті знання у бойових умовах – наразі невідомо. Наказу від міноборони на передислокацію із Тернополя поки немає. Так само, кажуть військові, у них досі немає достатньої кількості бронежилетів, аби бути повністю  готовими до дій у гарячих точках. Поки що, можливість відправки цього військового підрозділу для участі в антитерористичній операції на сході України, у самому батальйоні заперечують.

– Я такої інформацією не володію, навіть не чув, навіть близько не чув. То, що ходять чутки, то, я рахую, що то з метою диверсій і підриву довіри. Такою інформацією я не володію. Тільки територіальна оборона і планове навчання, – каже заступник командира батальйону териоріальної оборони Віталій Прокопчук.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here