додому Новини Тернопільські активісти вивчають земельні питання

Тернопільські активісти вивчають земельні питання

593

vlcsnap-2014-12-04-16h53m40s165Як державну політику щодо українського села зробити ефективною? Це питання взялись вивчати тернопільські громадські організації, реалізовуючи спільний проект. Вони також створили гарячу лінію, куди мешканці області можуть звертатись із земельними питанням та за консультацією юриста.

Якщо великі агрохолдинги навіть в умовах української кризи ведуть бізнес майже без проблем, то малим та середнім підприємствам зараз нелегко. Дослідити чому українське законодавство їх інтересів не задовільняє та як громадськість може вплинути на державну політику в аграрній сфері, взялись активісти кількох громадських організацій Тернополя. Вони спільно реалізовують проект “Підвищення рівня ефективності державної політики в аграрному секторі Тернопільської області” в рамках грантової програми проекту USAID Агроінвест. Шукає відповіді Тернопільська обласна громадська організація Спілка власників землі. Її партнер – Тернопільське відділення Асоціації платників податків.

– Допомога безпосередньо людям, які володіють землею, які мають на меті її самостійно обробляти, але їм потрібна допомога або в кредитно-ресурсній підтримці, або юридично-консультаційній, або просто дорадницьких послугах. Адже ми розуміємо, що сьогодні будь-який бізнес складно започатковувати і розвивати, не говорячи вже про бізнес на селі, – розповідає керівник проекту, голова ТОГО “Спілка власників землі” Лариса Римар.

– Сьогодні влада робить не те, що вона повинна робити,а вона повинна навпаки захищати сьогодні бізнес платника податків, а не робити якісь … проблеми для платника, – говорить голова ради ТВ ВГО “Асоціація платників податків України” в Тернопільській області Ігор Дутка.


Аби чути питання жителів Тернопільщини, консультувати та виробити алгоритми дій виходу із проблемних питань в нашій області відкрили гарячу телефонну лінію. Вона працює у будні із 9:00 до 17:00 за номером 55-00-27.

– Члени агробізнесу, власники землі, з питаннями, які виникають у них по функціонуванню, по оподаткуванню, по юридичних питаннях, що стосуються земельних відносин. Також ми просимо звертатись не тільки з питаннями, проблемами, а також з ініціативами і пропозиціями, – каже  координатор “гарячої лінії” проекту Ольга Мазаєва.