додому політика Тернопільська облрада підтримала резолюцію “За європейську Україну!”

Тернопільська облрада підтримала резолюцію “За європейську Україну!”

644

Депутати Тернопільської обласної ради, щоправда, не у повному складі, підтримали резолюцію народного віче “За європейську Україну!”, прийняту на Європейській площі у Києві 24 листопада. За резолюцію не проголосували фракції Партії регіонів та Єдиного Центру в Тернопільській обласній раді. Крім того голова облради дав доручення ректорам вищих навчальних закладів Тернопільщини сприяти студентам висловлювати позицію і брати участь у євромайданах. На підтримку євроінтеграційного курсу України у сесійній залі Тернопільської обласної ради встановили прапор Європейського Союзу.

На початку засідання 46-ї сесії Тернопільської обласної ради депутати зачитували звернення. Одні з перших – фракція Партії регіонів, Павло Федик оприлюднив два: перше – до Президента Європейського Парламенту, представництв європейського союзу в Україні щодо подальших відносин між Україною та ЄС, і друге – до Надзвичайного і Повноважного Посла Росії в Україні – Михайла Зурабова.

Павло Федик, депутат Тернопільської обласної ради: “В цьому зверненні ми закликаємо Євросоюз сприяти візовому режиму, сприяти модернізації української економіки, йти на зустріч нам, і на кінець закликаємо”.

Ці звернення обурили частину депутатів обласної ради.

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради: “Ви вирішіть проблему з власними лідерами Партії регіонів, бо хто видав указ Президента про євроінтеграцію – Президент Віктор Янукович, а хто прийняв рішення про призупинення євроінтеграційного курсу України – прем’єр-міністр України, голова Партії регіонів Ніколай Азаров. Тепер стоїть питання: хто сьогодні гальмує у Верховній раді питання євроінтеграції, Партія регіонів, то не звертаєтесь до Москви, не звертайтесь до Кремля, а зверніться до Януковича, Азарова, Рибака, який також є членом Партії регіонів і займіть чітку позицію”.

Марія Чашка, голова фракції ВО “Свобода” в Тернопільській облраді: “Вони прийшли у цей сесійний зал під прапорами Партії регіонів, яка сьогодні чітко не просто висловила свою прозицію не в бік євроінтеграції, а в бік Росії і митного союзу, сьогодні вони виходять і говорять, що, начебто, за євроінтеграцію, то якщо ви є чесні, правдиві та відверті, то ви сьогодні мали б сказати чесно, що ми не підтримуємо ту партію, яка виступає проти євроінтергації, а поскільки ми прийшли сюди за мандатами цієї партії, то ми складаємо свої депутатські  мандати, висловлюємо свій протест проти співпраці з Росією. От тоді ви б були не такими брудними і заплямованими в очах громадян Тернопільщини, якими ви вже стали”.

Після обговорення депутати перейшли до порядку денного і перше – питання про суспільно-політичну ситуацію в Україні та перспективи євроінтеграції. У ньому йдеться про підтримку депутатів Тернопільської обласної ради резолюції народного віча “За європейську Україну!”, прийняту на Європейській площі у Києві 24 листопада. У резолюції серед іншого – вимагати від Пезидента України припинити повноваження Прем”єр-міністра України Миколи Азарова та прийняти рішення про його відставку, також вчинити усі необхідні дії для підписання на саміті у Вільнюсі 28-29 листопада Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Резолюцію підтримали 68 депутатів крім обранців від Партії регіонів та Єдиного центру. Далі у порядку денному питання господарські, на завершення Степна Барна закликав депутатів підтримати студентів і вийти на Євромайдан Тернополя.