Головна Головні Тернопільська міська виборча комісія підсумувала вибори до обласної ради. Лідирує БПП “Солідарність”.

Тернопільська міська виборча комісія підсумувала вибори до обласної ради. Лідирує БПП “Солідарність”.

778

Тернопільська міська виборча комісія уже підсумувала вибори тернополян до обласної ради. Найбільшу підтримку, а відтак і представництво у облраді від Тернополя, отримали Блок Петра Порошенка “Солідарність” та Всеукраїнське об’єднання “Свобода”. Врешті, ці політичні сили наразі і лідирують, маючи суттєвий відрив від решти, у даних, які оприлюднює Тернопільська обласна виборча комісія.

vlcsnap-2015-10-28-16h01m00s178

9 комісій із 21 вже здали свої підрахунки у Тернопільську обласну виборчу комісію. На 12 годину, 28 жовтня, у комісії опрацювали вже 26 протоколів по 26 округах, що становить майже 41% від загалу. Наразі 5% бар’єр із 12 партій, які планували потрапити у обласну раду, долають 8. Перше місце у відсотковому відношенні замає Блок Петра Порошенка “Солідарність”, який поки набрав орієнтовно 23,5%. Не надто відстає Всеукраїнське об’єднання “Свобода” майже 23 %. На третьому місці “Батьківщина” – біля 10%, майже 10% у “Самопомочі”, яка поки четверта. П’яте місце у цих перегонах наразі має “Радикальна партія Олега Ляшка” – майже 8 %, Більше 6% у “Народного контролю”, на сьомому місці “Громадянська позиція” – майже 6 %, восьмим 5% бар’єр долає “Укроп”.

– Звичайно, що ці показники будуть мінятись, тому що вони міняються в міру того, як надходять до нас протоколи з різних районів, оскільки в кожному районі є свої фаворити, тому і теж ці показники, вони не є остаточними і будуть ще мінятись, – розповідає голова Тернопільської обласної виборчої комісії Галина Щигельська.

При цьому, розповідає Галина Щигельська, на роботу Тернопільської обласної виборчої комісії впливає й те, що часто, привезені їм протоколи мають технічні помилки й неточності, то ж їх доводиться відправляти комісіям на виправлення.

– Найкраще спрацювала, без жодних помилок, неточностей, відразу прийнято перші примірники, це Теребовлянська районна виборча комісія, які вчора здали протоколи по виборчих округах і до яких не було жодних зауважень. Тому що, змушена відзначити, що в багатьох протоколах допускаються помилки і неточності, і фактично до сьогоднішнього дня прийнятих більше половини були відправлені на уточнення, – говорить Галина Щигельська.

Не стала винятком й Тернопільська міська виборча комісія, яка у середу вранці, 28 жовтня, привезла свої протоколи щодо виборів до обласної ради, які відбулися у Тернополі. Із протоколів 12 округів міста помилки, хоч і несуттєві, виявили в чотирьох.

– Виправляємо швиденько неточності, нам обласна комісія дала на це 2 дня, ми затягувати не будем, буквально сьогодні виправимо ці неточності і приступаємо до підведення підсумків по меру міста Тернополя, – каже заступник голови Тернопільської міської виборчої комісії Андрій Душак.

Встановити підсумки голосування на посаду міського голови Тернополя мають до 20 години п’ятниці, 30 жовтня, та офіційно оглосити їх протягом 5 діб у засобах масової інформації.

– Сподіваємося, що буде швидше, тому що ніхто не зацікавлений в затягуванні процесу і всі хочуть знати результати і працювати дальше, – переконує Андрій Душак.

Встановивши переможця виборів на посаду міського голови Тернополя, Тернопільська міська виборча комісія візьметься підсумовувати результати виборів депутатів до міської ради. На це у комісії залишається час ще до вечора середи, 4 листопада.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here