додому культура Тернопільщина – потенційний знімальний майданчик

Тернопільщина – потенційний знімальний майданчик

645

У Тернополі відбувся вже другий форум “Кінохвиля”. Організатори заходу підбивають підсумки. Кажуть, наша область вже заявила про себе, як про потенційний знімальний майданчик, джерело потенційних акторів, режисерів та сценаристів.

Три повноцінних дні, 50 гостей – режисерів, акторів, продюсерів, 23 стрічки, з яких 3 – номінанти на премію “Оскар”. Таким був цьогорічний форум “Кінохвиля”, який відбувся у Тернополі.

-Результат перший – це створена кінокомісія, результат другий – це проведено зйомки двох фільмів і третього, де ми також приймали участь. Результат третій – підписані договора з Держкіно та продюсерським центром по зйомках першого на Тернопіллі за всі роки повнометражного фільму “Червоний-2”, – розповідає голова Тернопільської кінокомісії  ЛЕОНІД БИЦЮРА.

В рамках кінофоруму відбувались і різноманітні виставки. А ще у місті з’явився кінотрелойбус.

-Зовнішнє оформлення тролейбуса – це в вигляді кінострічки. Там показані події, принаймні, ми постаралися зобразити всі події, які відбувалися в Тернополі за рік часу, починаючи від минулої “Кінохвилі” і завершуючи тим моментом, коли вже дійшла справа до оформлення тролейбуса, каже менеджер з локацій Тернопільської кінокомісії АНТОН МАРЧЕВСЬКИЙ.

Відвідувачі мали змогу відвідати також 5 майстер-класів і пройти справжні кінокастинги.

-Майстер-класи, які проводилися в рамках “Кінохвилі”, вони мали чіткий професійний орієнтир. Це орієнтир на створення професійних середовищ, бо наше завдання – це не монополія кінопроцесів, а створення великої кількості продакшн-студій, студій по пост-продакшну, знімальних груп, акторських середовищ, режисерських середовищ, – розповідає голова Тернопільської кінокомісії ЛЕОНІД БИЦЮРА.

Спільно з фестивалем у травні планують презентувати кіносценарії, створені до того часу на Тернопільщині. У планах також – оголошення конкурсу на створення короткометражного соціального фільму про проблеми західного регіону України. Завдяки роботі, яка проводилась в місті, наразі вже сформована база даних локацій, придатних для кінозйомок. Організатори “Кінохвилі” кажуть, проаналізували потенціал області та міста і побачили серйозний економічний ефект, який може бути, якщо область вдало включиться в процес кіновиробництва. Це і створення нових робочих місць і нової індустрії, яка була відсутня. Вже визначено формат і дати наступної “Кінохвилі”, де презентують нові кінострічки та проекти.

-На другий рік запросити ще більше акторів, більше продюсерів, нових знайомств. Щоб вони ще більше полюбили наше місто, знайши ще кращі локації наші продюсери, режисери. Щоб вони хотіли знімати тільки в нас і завжди тільки в нас, каже заступник генерального директора КП “КіноДністер” НАТАЛІЯ МУЗИЧУК.