додому Головні Тернопільщина до виборів готова, запевнила влада області

Тернопільщина до виборів готова, запевнила влада області

574

vlcsnap-2014-10-24-16h28m53s30Тернопільщина до виборів готова, так сьогодні запевнила влада області. Подбали вже і про технічне забезпечення дільниць, і про безпеку виборців. Цього року врахували недопрацювання президентських виборів і виправили їх, зазначив заступник голови облдержадміністрації.

Вибори на Тернопільщині відбуватимуться у більше тисячі виборчих дільницях. У п’яти мажоритарних областях в нашій області зареєструвалося більше 60 кандидатів у народні депутати. За пропорційною системою виборці обиратимуть 1 із майже 30 партій, які будуть у виборчому списку. Окрім парламентських виборів на Тернопільщині обиратимуть також депутатів Почаївської міської ради, сільських голів Конюх Козівського району, у Теребовлянському районі сільських голів Бурканева, Вишнівчик, Романівки.

– Основне завдання, яке ставимо перед собою – це забезпечення безперешкодного доступу наших громадян до виборчих дільниць. Це забезпечення їхньої безпеки у день проведення виборів. Саме через це організовано ресурс працівників органів внутрішніх справ і управління міністерства надзвичайних ситуацій, – розповідає заступник голова Тернопільської ОДА Леонід Бицюра.

Хоч півтори сотні міліціонерів зараз несуть службу в зоні АТО, це не завадить контролювати безпеку на виборчих дільницях. Для транспортування бюлетенів, охорони дільниць і окружних комісій задіять тисячу правоохоронців, а також понад тисячу членів добровільних формувань охорони громадського порядку. У виборчі списки на Тернопільщині включено понад 800 тисяч людей. За інформацією державної міграційної служби, зараз в нашій області перебуває майже 1200 переселенців, щоправда голосувати виявили бажання трохи більше чверть тисячі. Внести себе у список виборців у день голосування можна, лише маючи на руках рішення суду.


– Можна було це зробити вчора до 12 години, звернутися в суд. Справа в тому, що суд не буде приймати заяви. Якщо в когось є рішення суду про включення, то він зможе прийти і включити себе. Це на розгляд дільничної виборчої комісії, але треба рішення, а суд сьогодні вже заяв не приймає, – говорить начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців Тернопільської ОДА Ігор Бойко.

У суботу, 25 жовтня, буде день “тиші”. Це означає, що будь-яка агітація цього дня заборонена і порушує закон. В останній день перед виборами люди мають зібратися з думками і вирішити, за кого голосувати.

– Передвиборча агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Фактично сьогодні до 24 години вся реклама політичних партій, кандидатів в народні депутати повинна бути ліквідована. Вона має бути або заклеєна синім фоном, як заклеюють компанії, або просто має бути знищена, тобто обдерта і її не повинно було бути, – каже начальник управління стратегічного розвитку міста Тернопільської міськради Юрій Дейнека.

Якщо агітація у день “тиші” буде, то за це грозить штраф. Правопорушення вважається адміністративним.