додому Головні Тернопільщину із робочим візитом відвідали представники Латвійської Республіки

Тернопільщину із робочим візитом відвідали представники Латвійської Республіки

493

Щоб налагодити українсько-латвійське міжрегіональне та економічне співробітництво, Тернопільщину із робочим візитом відвідали представники Латвійської Республіки. Все задля того, аби вкотре висловити свою підтримку в боротьбі нашого народу проти російського агресора. Під час зустрічі Тернопільська обласна рада підписала Меморандум з Латвійським агентством інвестицій та розвитку в Україні про подальше співробітництво. Які це можливості відкриє для нашої області – знає наша Юлія Пацкаль.

Під час зустрічі з владою області латвійські представники обговорили подальше українсько-латвійське економічне, промислове та науково-технічне співробітництво.

“В першу чергу я хочу висловити свою підтримку українському народу. Як представник Міністерства економіки Латвії, я хочу сказати, що ми підтримували Україну ще з перших днів російської агресії і вторгнення. І ми займалися узгодженням дій латвійських підприємців для того, щоб надсилати підтримку в бік України”, – розповів Едмундс Валантіс, Державний секретар Міністерства економіки Латвійської Республіки.

Сьогодні Латвія посідає одне з перших місць у рейтингу країн-союзників з найбільшою допомогою Україні та її народу в протистоянні з російським ворогом. За останні два роки Латвійська республіка перерахувала Україні щонайменше 600 мільйонів євро.

“І ця цифра вражає. Тому що це практично 1% валового внутрішнього продукту вашої країни. І якби кожна цивілізована країна хоча б 1% свого валового внутрішнього продукту виділяла на допомогу Україні в боротьбі з російським агресором – ми б давно це зло побороли”, – зазначив Володимир Болєщук, перший заступник голови Тернопільської обласної ради.

Латвія є одним із партнерів партнером нашого краю. У 2022 році зовнішньоторговельний оборот товарів області з країною-союзником зріс більш як на 50% у порівнянні із 2021 роком, а у 2023 – втричі порівняно із 2022 роком.

“Звісно ми бачимо, що ця війна переросла у довготривалу війну витрачення ресурсів. Відповідно для того, щоб мати такі ресурси необхідно, щоб українська економіка добре і ефективно функціонувала. Для цього ми тут, аби допомогти цій співпраці і зробити міцніші зв’язки між компаніями та підприємствами. І щоб як українські, так і латвійські представники отримували від цього вигоду”, – додав Ілгвас Клява, Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки.

Аби укріпити партнерські відносини, Володимир Болєщук спільно з Айнарсом Межулісом підписали Меморандум про співробітництво між Тернопільською обласною радою та Латвійським агентством інвестицій та розвитку в Україні. Документ передбачає різноманітні заходи, спрямовані на формування інвестиційного іміджу області та України серед потенційних латвійських інвесторів.