Отруїтись кавуном чи динею, або ж персиком із центрального ринку Тернополя можливо лише, якщо не помити їх чи руки, або ж з'їсти ягід чи фруктів дуже багато, запевняють фахівці. Щодня на вміст нітратів баштанні тут перевіряють фахівці обласної Державної лабораторії ветсанекспертизи. Перевищень норм, кажуть, не фіксували.
Сезон кавунів і динь цьогоріч почався рано – ще в першій половині червня. А зараз – саме час їх природного дозрівнання, то ж перевищення вмісту нітратів у баштанних лабораторія не виявляє.
Наталія Остапів, заступник начальника обласної Державної лабораторії вет-санекспертизи: "Поки що немає. Ні в кавунах, ні в динях ми не реєструємо перевищення. Ситуація така, стабільна".
Та це не означає, що кавуни – найкращий спосіб втамувати голод і спрагу у спеку. З'їдати одразу півкавуна – погана звичка українців, кажуть медики, бо хоч нітрати у баштанних і в нормі, отруїтись кавуном просто. Крім того, що кавун – додаткове і непотрібне у спеку навантаження на нирки, ще й вміст природних цукрів у ягоді великий, а це – сприятливі передумови бродіння у шлунку чи кишківнику. Як наслідок – отруєння. Тому кавуна за раз з'їдати медики рекомендують не більше трьохсот грамів. А персики та інші сезонні кісточкові фрукти щодо нітратів також безпечні.
Наталія Остапів, заступник начальника обласної Державної лабораторії вет-санекспертизи: "Для цих фруктів не характерно накопичення нітратів. Вони не накопичують так, як інші, і тому вони безпечні. Основне – це добре мити не тільки холодною водою, тому що при такій високій температурі треба мити і гарячою водою. І особливо дятям – знімати шкірочку. Себе убезпечувати".
Загалом щодо їжі у спеку і унеможливлення харчових отруєнь Наталія Остапів вже як лікар дає прості поради:
Наталія Остапів, заступник начальника обласної Державної лабораторії вет-санекспертизи: "Мити руки, менше м'ясного, більше фруктів, більше салатів. Той тиждень можна перебути на салатах".