додому Головні Тернопіль долучився до Всеукраїнського дня підтримки армії

Тернопіль долучився до Всеукраїнського дня підтримки армії

559
”Спочатку ЗСУ, потім все інше”, “Життя воїнам не врятує спортмайданчик”. В українських містах двадцять восьмого жовтня відбулися акції протесту з вимогами до місцевих влад — потреби військових фінансувати першочергово. До Всеукраїнського дня підтримки армії долучилися і тернополяни.
Тернопіль долучився до Всеукраїнського дня підтримки армії. Люди з плакатами прийшли до стін міської ради з єдиною вимогою: більш раціонально розподіляти бюджет громади та спрямовувати основну допомогу на потреби військових.

Христина, учасниця акції, коментує: “Хлопці з фронту повернуться. Вони всі у тяжкому стані. Нам потрібно думати про те, як їх потім реабілітувати, і назад повернути до нормального, здорового життя, повноцінного”.

Активісти виступають за купівлю необхідних речей бійцям, а гроші, які витрачають на бруківку чи інші проєкти у місті, на їхню думку, в час війни мають бути другорядними.

Андрій Довбуш, представник благодійного фонду “Штаб Перемога”, каже: “Ми займаємося медициною, ліками, забезпеченням військових, лікарень. І зараз відчуваємо потребу, що збори на аптечки зменшилися, а, на жаль, потреби в аптечках, ті які рятують життя, потреби чомусь не менші”.

До активістів вийшли представники Тернопільської міської ради. Вони повідомили: на запити військових реагують та закривають їхні потреби, проте в умовах війни не всю інформацію можуть оприлюднити.

Іван Хімейчук, заступник міського голови, пояснює: “Там були і дрони, і зараз в нас в поточному знову дрони, там є і колеса, автомобілі, одяг та багато чого іншого. Ще раз підкреслюю, не маю права вам надавати кількість показники”.

Крім того, за словами Івана Хімейчука, на найближчій сесії розглянуть питання про призначення додаткових грошей для захисників, а саме – близько 20 мільйонів гривень.

Схожі акції під назвою “Гроші на ЗСУ” відбулися в кількох містах України.