Головна Головні Тернопіль до виборів готовий

Тернопіль до виборів готовий

389

Сьогодні окружні виборчі комісії отримали бюлетні. У наступні два дні їх видадуть дільничним комісіям. Загалом таких в ОВК №165 з центом у Тернополі – 90, в тому числі і 8 спеціальних. У четвер, 22 травня, дільничні комісії отримають і уточнені списки виборців. Зараз внести себе у цей перелік можна тільки за рішенням суду, проте слід пам'ятати: четвер – останній день, коли суд приймає такі звернення. Далі, як і в день самого голосування – жодних змін.

Попередні списки виборців сформували ще 8 травня. До 19-го громадяни мали можливість звернутись у Державний реєстр виборців і внести зміни. У нас за цей час можливістю скористалось близько тисячі осіб, каже керівник відділу ведення Державного реєстру виборців Тернопільської міськради. З них більше двохсот людей захотіли змінити виборчу адресу, понад півсотні, – ім'я, прізвище, дату народження чи інші особисті дані. Майже 90 людей у списку не було взагалі. Сьогодні уточнені списки виборців роздрукують і 22 травня передадуть на виборчі дільниці. Четвер – останній день, коли суд приймає заяви, щоб внести виборця у списки. Проте чимало людей  подбало про умови голосування заздалегідь, особливо ті, хто цьогоріч голосуватиме не вдома. Таких в нашому окрузі майже 1400 осіб.

– Серед них є члени дільничних виборчих комісій, приблизно 700 чоловік… Було звернення від осіб, які зареєстровані в Криму, це приблизно 50 чоловік і близько 10 чоловік зареєстровані в Донецькій і Луганській області, – розповідає начальник відділу ведення Державного реєстру виборців міської ради Віктор Пулька.

У Тернополі з військовими квитками цьогоріч голосуватиме і "Загін територіальної оборони" – 240 людей з інших регіонів. А голосувати є де. Округ з центром у Тернополі – це 90 виборчих дільниць, 8 з яких спеціальні і розміщені в лікувальних закладах. Найбільші дільниці розраховані максимум на дві з половиною тисячі виборців. Їх загальна кількість в тернопільському окрузі поки змінюється щодня. Станом на сьогодні це майже 180 тисяч людей. З членами комісій скрутно, на дільницях без черг не обійдеться, каже голова ОВК, тому завчасно просить людей бути терплячими і ввічливими. Самі ж члени комісій та міські чиновники дбають про місця для голосування. Проблеми з трьома дільницями, кажуть, вже залагодили. На одній з дільниць на "Дружбі" не було світла і води, щодо іншої – домовились про оренду, адже не всі приміщення для голосування у власності міськради.

– На Лук'яновича дільниця №163. Там була ленінська кімната раніше, її залишили для будинкового комітету і вони нам її надають. Там нема санвузла. На минулих виборах ми вийшли з ситуації і поставили біотуалет. На цих виборах будуть так само в п'ятницю встановлені біотуалети, щоб людям було зручно, – каже секретар Тернопільської міськради Ігор Турський.

На президентських виборах працюватимуть й іноземні спостерігачі. В тернопільському окрузі 4 постійних від ОБСЄ і 6 тимчасових.
Більш, як півтори тисячі людей голосуватимуть вдома. Частина з них не зможе прийти на дільниці через тимчасову хворобу. Таким виборцям нагадують, їх медичні довідки мають бути завірені медичним закладом. Загалом, запевняють чиновники, Тернопіль до виборів готовий.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here