додому Новини Телеканали Тернопільщини працюють у патріотичному дусі – Нацрада з питань телебачення і...

Телеканали Тернопільщини працюють у патріотичному дусі – Нацрада з питань телебачення і радіомовлення

402

vlcsnap-2015-01-29-17h27m37s232Телебачення і радіо Тернопільщини працюють у патріотичному дусі, створюють цікаві та потрібні для людей програми – про це сьогодні розповів представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Тернопільській області Михайло Зубик. Окрім цього у нас розвивається цифрове мовлення. Гірша ситуація із проводовим радіомовленням. Таких радіоточок у нас в області залишилось лише 40 тисяч.

З початком революційних подій ще рік тому ЗМІ Тернопільщини не стояли осторонь. Телеканал TV-4 працював над тим, аби мешканці області отримували об’єктивну, неупереджену та оперативну інформацію про революційні події на Тернопільщині та Україні.

– Через ефір телеканалу TV-4, який дуже широко у прямому ефірі, подавав трансляції з Театрального майдану. Згодом піключився і телеканал ТТБ, багато давав канал ІНТБ не тільки з Театрального майдану Тернополя, а й використовували матеріали з головного майдану зі столиці. Я хочу підкреслити, що справді телерадіокомпанії наші місцеві були не тільки ретрансляторами тих подій, але і були безпосередніми учасниками, – розповідає представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Тернопільській області Михайло Зубик.

У складний військовий час виходить на перше місце інформаційна безпека. За цей рік за сприяння Національної ради вдалося зупинити мовлення російських телеканалів. Більшість місцевих провайдерів пішли на зустріч і зупинили їх трансляцію, не чекаючи вказівок. Триває в області і перехід на цифрове мовлення. Телеканал TV-4 вже два роки транслює програми “в цифрі” 24 години на добу. Михайло Зубик каже, Тернопільщина повністю перейти на цифрове мовлення має у червні наступного року. До цього часу потрібно вирішити проблеми із покриттям. За різними даними від 30 до 45% мешканців області не отримують цифровий сигнал.


– Тут є надія на концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, який обіцяє розробити проект і впровадити проект розбудови ще двох мультиплексів крім тих двох, які вже зараз існують, в кожному з них по вісім телеканалів. Він доповнить ті місця, де вважають білі плями і, враховуючи складний рельєф нашої області, треба буде ще додаткові мультиплекси-передавачі меншої потужності, – каже Михайло Зубик.

Розвиватимуть на Тернопільщині і суспільне мовлення. Це завдання покладено на державні радіо і телебачення. Зраз ідея створення суспільного телебачення і радіо ще активно обговорюють в органах влади. На Тернопільщині впроваджувати громадське мовлення готові, каже Михайло Зубик.