додому Новини Сиріт запрошують у центр, де є всі умови для їх навчання, відпочинку...

Сиріт запрошують у центр, де є всі умови для їх навчання, відпочинку та дозвілля

653

vlcsnap-2015-01-15-15h03m16s48У Тернополі діє інформаційно-ресурсний центр для сиріт: випускників інтернатів та студентів. З ініціативи обласного благодійного фонду “Майбутнє сиріт” та завдяки закордонним благодійникам вдалося створити для сиріт дім. Тут вони можуть скористатися стаціонарним телефоном, інтернетом, принтером, сканером, прийняти душ, перекусити, а також отримати потрібну інформацію та відповіді на запитання.

Люба Сайнюк – випускниця Тернопільської школи-інтернату. Дівчина навчається в педагогічному університеті і вже працює вихователем в Струсівській школі-інтернаті. Люба, з власного досвіду знає, сиротам, які виходять зі стін інтернату, а далі навчаються у вишах чи шукають роботу, потрібно розраховувати на власні сили. Сьогодні дівчина вже є волонтером благодійного фонду “Майбутнє сиріт”. В інформаційно-ресурсний центр приходить часто.

– Сюди я часто приходжу. Сюди приходять випускники шкіл, сюди приходять і старші з інтернатів, в нас тут є кухня, ми інколи п’ємо чай, також тут проводимо тренінги, – розказує випускниця Тернопільської школи-інтернату Люба Сайнюк.

В центрі створені всі умови для навчання, відпочинку та дозвілля сиріт. Тут облаштували кімнату відпочинку, душову, міні-кухню. Відвідувачі безкоштовно користуються комп’ютерами, принтером, сканером, мають вільний доступ до інтернету. Голова благодійного фонду “Майбутнє сиріт” Андрій Назаренко каже, зробили все, щоб сироти тут почували себе як вдома.


– Хто до нас не приходить, то каже, що створені умови домашні, це нам дуже приємно, бо таку ціль ми і ставили щоб умови були тут, що ти прийшов у якийсь кабінет, а як прийшов до себе додому, – говорить голова благодійного фонду “Майбутнє сиріт” Андрій Назаренко.

В центрі допоможуть з пошуком роботи та житла. При центрі самі ж учасники фонду організовують та проводять різні тренінги. Тут можна отримати довідкову інформацію.

– Хотілося б звернутися до підприємців, щоб вони зверталися в нашу організацію і пропонували роботу, але роботу не таку що на 2-3 години. Хоча це теж не погано. В нас таке практикується, але просимо вчасно попереджати, бо підприємець дзвонить зранку і хоче 2-3 хлопців щось робити. А ці хлопці вже поїхали на іншу роботу. Тому ми відмовляємось і виходить таке непорозуміння. Тому прошу пропонувати роботу студентам, щоб вони заробляли додаткові гроші, – каже Андрій Назаренко.

А ще благодійному фонду “Майбутнє сиріт” потрібна допомога в реалізації проекту щодо проведення тренінігів для випускників 8-11 класів шкіл-інтернатів.

– Нам потрібна база відпочинку, чи будинок, чи квартира, де можна було б привезти 10-12 дітей – 8-11 класів і повністю їх поглинути в таке середовище самостійного життя, де вони будуть вчитися купляти продукти, складати кошторис на приготування тих чи інших страв, самі готувати ті продукти, ось така проблема в нас зараз існує на 2015 рік, – розповів Андрій Назаренко.

Інформаційно-ресурсний центр для сиріт знаходиться на вулиці Чумацька, 37. Більше про діяльність центру та потреби сиріт дивіться в програмі “Духовні роздуми” в неділю, вісімнадцятого січня, об 11.40.