додому Новини Світло на Тернопільщині відключати будуть, проте коли і кому – невідомо

Світло на Тернопільщині відключати будуть, проте коли і кому – невідомо

354

svitloСвітло на Тернопільщині відключати будуть. Але передбачити коли і кого, та попередити споживачів енергокомпанія не може, бо вимкнення відбуваються в режимі реального часу, вказівки про вимкнення надходять протягом дня і не мають планового характеру. Тому у “Тернопільобленерго” просять мешканців області економити електроенергію і віднестися з розумінням до аварійних відключень. Причини відключень пояснюють аварійною зупинкою енергоблоку на Запорізькій АЕС.

– Десь ми плануємо до 10 числа, щоб налагодилася та ситуація, я не можу сказати точно, щоб не обманювати, але десь орієнтовно до 10 числа, щоб Ви всі з розумінням поставилися. Є таке прохання від ОДА, від себе прошу з розумінням поставитися, не робити перевитрат енергії. Кожен, враховуючи ситуацію в країні, має поставитися з розумінням до цієї ситуації, – пояснює директор департаменту розвитку інфраструктури ОДА Василь Ясіновський.

В Тернополі години максимального навантаження з 8 до 11 ранку та з 17 до 22 вечора, проте це не означає, що саме в цей період вимикатимуть електроенергію, кажуть в обленерго.

– Я назвав години максимального навантаження – в ці години йде саме більше обмежень, хоча запроваджуються навіть якщо і між цими годинами ми не вкладаємося в доведені ліміти. Згідно з нашими нормативними документами ми не відключаємо більше як на дві години. Ми стараємося після кожних двох годин, сьогодні ми узгодили до 10 числа маневрувати, – говорить  директор енергозбуту ВАТ “Тернопільобленерго” Сергій Оляніцький.

В умовах аварійних відключень електропостачання споживачам рекомендують не користуватися ліфтами, вимикати електроприлади, виходячи з дому, пильнувати котли, особливо твердопаливні, та використовувати електроенергію ощадливо.