додому суспільство Суд скасував рішення сесії Тернопільської обласної ради від 25 січня

Суд скасував рішення сесії Тернопільської обласної ради від 25 січня

493

Тернопільський окружний адміністративний суд сьогодні скасував рішення сесії Тернопільської обласної ради від 25 січня про визнання народної ради, утворення загонів самооборони, виконавчого комітету облради та заборону діяльності на території Тернопільської області Комуністичної партії України та Партії регіонів. Відповідні клопотання подала прокуратура. Завтра ж в суді слухатимуть справу щодо висловлення недовіри голові Тернопільської облдержадміністрації Валентину Хоптяну. Призупинив суд також дію ще 4 рішень органів місцевого самоврядування щодо політичної ситуації в Україні, прийнятих Шумською, Підволочиською, Гусятинською районними радами, мотивуючи це тим, що відповідні рішення є протиправними та суперечать Конституції та законам України. В Штабі національного спротиву планують такі рішення оскаржувати.

Під стіни та всередину Тернопільського окружного адміністративного суду сьогодні прийшли тернополяни. Під залом засідання люди молилися.

– Я хочу щоб я не був рабом в своїй країні. Я не хочу щоб мною  керували бандити і злодії. Я хочу жити достойно, так як живуть люди в світі. Якби так вела себе влада, як веде себе народ, то було б дуже добре.

Прокуратура подала клопотання в Тернопільський окружний адміністративний суд, аби спочатку призупинити дію рішень прийнятих Тернопільською обласною радою 25 січня, а згодом взагалі скасувати, кажуть в Штабі національого спротиву в Тернополі.

Віктор Мартинюк, член Штабу національного спротиву: "Це рішення про створення народної дружини, про визнання народної ради, про створеня виконкому, ці всі рішення, за які голосували 25 січня прийняті Тернопільською обласною радою. Ми так і не змогли почути від представника позивача які ж все таки загрози ці рішення несуть суспільству, вони написали що є ймовірна загроза державі, суспільству, народу, є підрив авторитету органів місцевого самоврядування".

Клопотання прокуратури в Тернопільському окружному адміністративному суді розглядали більше як 3 години. В результаті вирішили задовольнити клопотання, тобто скасувати  рішення сесії Тернопільскої обласної ради від 25 січня про визнання народної ради, утворення загонів самооборони, виконавчого комітету облради та заборону діяльності на території Тернопільської області Комуністичної партії України та Партії регіонів. В Штабі національного спротиву вже заявили що дане рішення суду оскаржуватимуть та подаватимуть апеляційні скарги.

Віктор Мартинюк, член Штабу національного спротиву: "Це є воля народу створення народної ради, створення народної дружини, створення виконкому це є рішенням народу, таким чином народовладдя встановлюється згідно з нормами Конституції. Ми вважаємо, що ці рішення правильні".

Рішення ж сесії Теропільської обласної ради про висловленння недовіри голові Тернопільської облдержадміністрації Валентину Хоптяну відвели в окреме провадження, яке планують розглянути у четвер, 30 січня.