додому Головні Суд прийняв рішення у справі сім’ї Стадник: що робитимуть з надгробком сина?

Суд прийняв рішення у справі сім’ї Стадник: що робитимуть з надгробком сина?

16113

Батько загиблого героя Віталія Стадника Олег подав у суд щодо скасування рішення виконкому, яким затверджено Положення «Про Пантеон Героїв Тернополя».

Про це повідомили на сайті Тернопільської міської ради.

Конфлікт виник після того, як сім`я загиблого захисника відмовилася від встановлення пам’ятника.

Положення про його створення затверджене рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради з метою гідного вшанування загиблих осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, забезпечували виконання службових обов’язків та присяги на вірність Українському народу та віддання їм належних військових почестей.

Відповідно до Положення, витрати на почесне поховання загиблих (померлих) осіб на території Пантеону Героїв Тернополя та витрати на  виготовлення і встановлення намогильної споруди здійснюються за рахунок коштів міського бюджету відповідно до затвердженого зразка і розмірів намогильної споруди. На кожній могилі встановлюється флагшток з національним прапором. При цьому самостійне встановлення будь-яких інших намогильних споруд на території Пантеону заборонено.

Облаштування військового кладовища «Пантеон Героїв Тернополя» підтримали у місті усі родини загиблих Героїв, окрім однієї – родини Стадників.

19.10.2023р. працівниками СКП «Ритуальна служба» виявлено самостійно встановлену споруду на місці поховання Стадник Віталія Олеговича, яка була ще й ширша за розмірами і  заходила своїми межами на поховання інших Героїв, які похоронені поруч. Адже одна могила за документацією повинна бути 80*210 см, а забетонована родиною Стадників основа могили становила 135*230 см.

У цей же день керівництвом СКП була направлена вимога родині демонтувати дану конструкцію самостійно до 23.10.2023 року включно, щоб роботи з влаштування «Пантеону Героїв» продовжилися. Також попереджено, що у разі відсутності реакції родини на дану вимогу, намогильна споруда буде демонтована силами працівників СКП «Ритуальна служба».

24.10.2023р. працівниками СКП «Ритуальна служба» проведено демонтаж з місця поховання Стадника Віталія Олеговича елементів надмогильної споруди, які знаходяться на території подвір’я СКП «Ритуальна Служба».

25.10.2023 р. від правоохоронних органів до СКП надійшло повідомлення про відкрите кримінальне провадження за ч.1. ст.297 (Наруга над могилою, іншим місцем поховання) за зверненням батька загиблого.

У цей же день прокурором Тернопільської окружної прокуратури слідчому судді Тернопільського міськрайонного суду направлено клопотання про арешт майна на час проведення експертних досліджень та отримання висновків на:

  • Частину земельної ділянки, де похований Стадник Віталій  Олегович
  • Гранітні плити надмогильної споруди, що демонтовані з місця поховання

26.10.2023 р. Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду ознайомившись з клопотанням прокурора  про арешт майна встановив, що потерпілий у даному кримінальному проваджені Стадник О.Б. працював на посаді судді Тернопільського міського суду, який згодом реорганізовано в Тернопільський міськрайонний суд.

Суддя ухвалив звернутись до в.о. голови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області для розв’язання питання про внесення подання до Тернопільського апеляційного суду про передачу до іншого суду клопотання прокурора про арешт майна.

25.10.2023 р. Батько загиблого звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду із заявою про забезпечення позову, у якій просив в порядку забезпечення майбутнього позову до виконавчого комітету міської ради щодо скасування рішення виконкому, яким затверджено Положення «Про Пантеон Героїв Тернополя», та позову  про визнання протиправними дії  СКП  «Ритуальна Служба»,  накласти заборону на здійснення будь-яких дій щодо влаштування намогильної споруди на місці поховання Стадника Віталія Олеговича, що знаходиться на території Микулинецького кладовища.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду відмовлено у забезпеченні заяви заявнику Стаднику Олегу Богдановичу.