додому Головні Батьки загиблого героя заявили, що фундамент на могилі їхнього сина незаконно демонтували...

Батьки загиблого героя заявили, що фундамент на могилі їхнього сина незаконно демонтували в ніч на 24 жовтня

596
Конфлікт на цвинтарі у Тернополі триває. Сім`я загиблого захисника, яка відмовилася від встановлення пам’ятника, стилізованого під військове кладовище, подаватиме до суду. Батьки Героя заявили, що фундамент на могилі їхнього сина незаконно демонтували в ніч на 24 жовтня. Тож тепер вимагатимуть, аби винних притягнули до кримінальної відповідальності. Водночас, кілька сімей загиблих захисників вкотре зібралися на Микулинецькому кладовищі. Вони виступають проти того, аби один із надгробних монументів на “Пантеоні Героїв” вирізнявся з-поміж інших. Подробиці обох сторін конфлікту – знає наша Юлія Пацкаль.
Ольга Стефанишин, матір загиблого Героя, каже: “Я маю тут воювати? Я спокійно маю прийти і помолитися до своєї дитини. Їм зараз не потрібно то до небес і корони ставити. Їм треба молитва і свічка”.

Ольга Стефанишин – одна із матерів загиблих захисників, які сьогодні вкотре зібралися на Микулинецькому кладовищі у Тернополі, де облаштовують “Пантеон Героїв”. Тут вже тривалий час точаться дискусії. Все тому, що одна з сімей загиблих воїнів відмовилася від встановлення стилізованого пам’ятника. Натомість має намір звести сакральну споруду над могилою сина зовсім іншого вигляду. Родини полеглих Героїв обурені таким рішенням. Адже не хочуть, щоб один монумент виділявся серед інших.
“Мій син – особливий, в неї чоловік особливий, от діти стоять, син – особливий. Чого? Кожна людина індивідуальна і має право. Я могла дитину похоронити в мене тут гробівець. Але я похоронила з побратимами. Тому й робимо той пантеон, щоб приходили наступні покоління, що наші воювали тут Герої за Україну”, – додає жінка.

Сім`я загиблого захисника, яка відмовилася від встановлення пам’ятника, попри усі обурення, почала реалізовувати свій задум. На могилі захисника залили фундамент та встановили гранітні плити. Проте зранку 24 жовтня на них чекала несподіванка.

Олег Стадник, батько загиблого Героя, пояснює: “Вони сказали, що тут щось порушено. Ми заїхали на їхню територію. Абсолютно такого не було. Ми прийшли сьогодні зранку в 7:30 і побачили отаке”.

Начальник Спеціалізованого комунального підприємства міської ради “Ритуальна служба” Сергій Тлумацький заявив, такі роботи спочатку просили виконати родину загиблого Героя. Проте вони це прохання проігнорували.

“Демонтаж ми проводили 7 година ранку. Сім’ї було дано термін – понеділок включно – демонтувати власними силами. Якщо ні, це робить СКП “Ритуальна служба”.

Олег Стадник вважає такі дії незаконними і заявив, що подаватиме до суду.

Чоловік додав, що на кладовищі також недотримані норми розмірів виділених земельних ділянок для поховання Героїв.

До слова, частина проєкту “Пантеон Героїв” у Тернополі вже реалізована. А яким чином вдасться родинам полеглих захисників розв’язати конфлікт – інформуватимемо у наступних випусках “Провінційних вістей”.