додому суспільство Студенти, викладачі, вчителі, учні, підприємці сьогодні ще від ранку стоять на центральному...

Студенти, викладачі, вчителі, учні, підприємці сьогодні ще від ранку стоять на центральному майдані міста

574

У Тернополі вже другий день поспіль триває загальноміський страйк. Не зважаючи на те, що сьогодні робочий день, на Театральній площі людей не менше, аніж вчора, 1 грудня. Студенти, викладачі, вчителі, учні, підприємці – сьогодні ще від ранку стоять на центральному майдані міста.

Замість роботи і навчання тернополяни від ранку стоять на майдані. Попри блокування Тернопільської облдержадміністрації, людей на майдані було стільки, що вони заповнили увесь майдан перед драмтеатром.

Дмитро, координатор майдану в Тернополі: "Ми можемо побачити крім того, що є молодь, є підтримка ректорів і всіх директорів училищ. Є також тернополяни. Виступали і підприємці, які закривають свої торгові точки, магазини і приєднуються до нас".

За словами координаторів майдану, на страйк у Тернополі вийшло більше 20 тисяч людей. Тернополяни кажуть, про це не жалкують.  

"- Це ж іде захист свого майбутнього. Бо ми живемо без вибору. Це країна без вибору.

– А ви сьогодні не пішли на роботу, а пішли на майдан?

– Ми пов'язані трошки з комерцією. Ми все закрили і треба приєднатися. Тут вирішується честь України.

– Чи багато зараз є підприємців у Тернополі, які готові сьогодні призупинити свою роботу?

– Я думаю, що як кожен українець, – кожен".

" – То наша українська ідея, щоби підтримати майдан, щоби ми йшли в Європу. І працювали, як у Європі. І зарплата".

" – Ми працівники і студенти технічного коледжу. Прийшли підтримати наш майдан.

– Ми за Європу.

– Як багато вас з коледжу прийшло?
– Десь до 800 чоловік".

Городян підтримували сьогодні, розважали тернопільські артисти. Вони кажуть, мають бути саме зараз, тут майдані, разом зі своїми глядачами.

Володимир Грицай, директор Тернопільського муніципального духового оркестру «Оркестра Волі»: "Оркестра волі" не могла сьогодні залишитися осторонь. Бо з давніх давен постійно оркестранти, духовики були поряд з прапорами і йшли в перших рядах тих, хто боровся за волю України".

Координатори майдану наголошують, страйк у Тернополі – мирний. Закон не порушують, вчора виступи тривали рівно до десятої години вечора. На майдані – самодисципліна і самоорганізація. Проте невеликий конфлікт вже після закінчення мітингу, все ж був.

Олександр Смик, координаторі майдану в Тернополі: "Вчора уже після закінчення майдану  молодики вирішили спровокувати своїми діями спокій майдану, але студенти, коменданти, зокрема студмістечка, бо я дуже вдячний цим хлопцям, які за за 6 днів стали професіоналами. То вони, практично, за півгодини погасили цей неспокій на майдані".

Спікери на майдані раз по раз закликають: не вживати алкоголю та не піддаватись на провокації.

Олександр Смик, координатор майдану в Тернополі: "Всі дії, які відбуваються на майдані, можуть бути легітимні тільки зі слів членів страйкому. Це є рішення майдану, це є уповноваження майдану. І я дуже б просив тернополян не піддаватися на провокації тих людей, які хочуть нас роз'єднать".