Головна Новини Стенд з вказаними межами прибудинкових територій встановили в дворі тернопільських будинків

Стенд з вказаними межами прибудинкових територій встановили в дворі тернопільських будинків

490

vlcsnap-2015-08-27-17h34m50s135Тернополяни мають право знати межі своєї прибудинкової території. Аби у Тернополі не було проблем ущільненої забудови, коли під вашими вікнами і у дворах ставляються кіоски чи нові будинки, громадські активісти вирішили розмістити біля житлових будинків стенди із законними межами конкретної прибудинкової території. Така інформаційна таблиця уже з’явилася в дворі будинків Чалдаєва, 13 та 17.

Інформаційний стенд із вказаними межами прибудинкових територій встановили в дворі будинків Чалдаєва, 13 і 17. Ініціативу започаткувала Тернопільська міська організація “Об’єднання “Самопоміч”, аби люди добре розуміли де їхня земля, й при потребі могли її захистити.

– Свого часу через юридичну приймальню “Об’єднання “Самопоміч” зверталися люди про те, що десь забудови, десь якісь конфлікти, от. Ми вичислили фактично, що є інвентарні справи більшості будинків. Запитом народного депутата Тараса Пастуха ми їх отримали з жеків, оцифрували, опрацювали і відповідно вийшли на дані межі, на дані площі, тобто заміри точні, – розповідає учасник Тернопільської міської організації “Об’єднання “Самопоміч” Назар Зелінка.

– Згідно закону прибудинкова територія – це територія для обслуговування мешканців цього будинку і вона має статус по місто-будівному кадастру. Так само вона є основою для закріплення і передачі її у власність. Ми зробили даний стенд для того, щоб люди могли бути ознайомлені з цією територією, бо, як показує практика, більшість людей не знають де знаходиться їхня територія, – говорить юрист, учасник Тернопільської міської організації “Об’єднання “Самопоміч” Михайло Федишин.

Мешканці вже звернули увагу на встановлений інформаційний стенд – така ініціатива, кажуть, сподобалася.

– Ззаді дому оцей дім хотів відвоювати кусок нашої території, ставити стоянку, так? Тепер ми точно знаємо де границя наша, де ми можемо дозволити комусь щось ставити чи не дозволити, відстояти свою територію. Дуже добре, що поставили, – переконанана мешканка будинку Чалдаєва, 17 Оксана.

В Тернопільській міській організації “Об’єданння “Самопоміч” готові зробити і встановити подібні стенди у всіх дворах міста.

– Наші фахівці розробили чіткий механізм покроковий, скориставшись яким люди зможуть захистити свої права під час конфлікту з забудовником. Знову ж таки зараз триває наступний етап реалізації цього напрямку і, якщо чесно, не думаєм, що забудівник ризикне розпочати будівництво з якимись порушеннями в дворі де є табличка з межами прибудинкової території і люди ці межі знають, – каже керівник Тернопільської міської організації “Об’єданння “Самопоміч” Андрій Грицишин.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here