додому Новини Сольний концент Давида Плахцінського відбувся у Тернопільській музичній школі №1 імені В....

Сольний концент Давида Плахцінського відбувся у Тернопільській музичній школі №1 імені В. Барвінського

458

Тернопільська музична школа №1 імені Василя Барвінського цьогоріч святкуватиме 95-річчя з дня заснування. До цієї дати у колективі навчального закладу організували ряд мистецьких заходів. Наша знімальна група побувала на сольному концерті учня шостого класу Давида Плахцінського.

13-річний Давид Плахцінський – учень Тернопільської музичної школи №1 імені Василя Барвінського. Хлопець вже шість років грає на кларнеті. Він – переможець різних всеукраїнських та міжнародних конкурсів, володар кількох гран-прі. Цього разу у стінах навчального закладу відбувся його сольний концерт.

Давид – із сім’ї музикантів. Хлопчик з дитинства вдома чув звучання різних музичних інструментів.

“У мене тато грає на кларнеті, а мама і сестра – на скрипці. Тому так вийшло, що я граю на кларнеті. Насправді – це дуже цікаво грати на інструменті. Тому, що ти можеш дарувати людям емоції і надихати”, – розповів хлопець.

Давид планує продовжувати свою музичу кар’єру та у майбутньому мріє стати професійним кларнетистом. У цьому йому допомагає педагог – Григорій Ференц. Викладач працює з учнями вже сорок сім років.

“Ми виконуємо різні твори. А щоб виконувати різні твори, учні грають спочатку гами – це такі етюди грають, щоб потім виконувати класичні твори. Це треба дуже багато працювати. Хоча б дві години працювати, щоб показати себе хорошим музикантом”, – зазначив Григорій Ференц.

На сьогодні в Тернопільській музичній школі №1 імені Василя Барвінського навчається 630 учнів. Цьогоріч всі мистецькі заходи, які тут відбуваються, присвячені 95-річчю з дня заснування навчального закладу.

“Протягом цих 95 років школа виховала і випустила більше семи з половиною тисяч учнів. І серед них є знані музиканти, диригенти, композитори і ,звичайно, педагоги”, – додала Ніна Яворська, директорка Тернопільської музичної школи №1 імені Василя Барвінського.

Ювілейний святковий концерт до 95-річниці з дня заснування Тернопільської музичної школи №1 імені Василя Барвінського планують провести 24 травня в Тернопільському академічному обласному драматичному театрі імені Тараса Шевченка.