додому суспільство Сьогодні вшановують пам’ять першого мученика Степана

Сьогодні вшановують пам’ять першого мученика Степана

693

Сьогодні, на третій день після величного празника Різдва Христового, християни вшановують пам'ять першого мученика Степана. Східна Церква, прославляючи святого Степана у своїх богослужіннях, дає йому потрійний титул, називаючи його апостолом, первомучеником і архидияконом.

Третього дня після величного празника Різдва Христового церква нагадує про геройський приклад любові Бога в особі першого мученика за віру – Святого Степана. Про його життя, про його проповіді, свідчить Біблійна Книга Діянь Апостолів, де Він, натхненний Святий Духом, проповідує Ісуса Христа. Перший мученик Степан настільки уподібнився до Ісуса, кажуть священики,  що коли його каменували, він молився і прощав тим, хто його вбивав. Святий є добрим  прикладом для християн, бо показує як потрібно не боятися труднощів, небезпек. Тим часом святкування в обласному центрі продовжуються, тернополян та гостей міста в неділю, 12 січня, запрошують на традиційний фестиваль "Українське Різдво": на  бульварі Данила Галицького виступатимуть вертепи.

Василь Кармазин, заступник начальника управління культури і мистецтв Тернопільської міськради: "Сюди ми запрошуємо вертепи наші шкільні також тернопільські вертепи і з найближчих районів: Тернопільський, Зборівський, Збаразький, Теребовлянський".

З 11 до 14 січня на бульварі Данила Галицького відбуватиметься "Галицька дефіляда". А на маленьких тернополян чекають благодійні театралізовані ранки: "Ялинка міського голови", які проведуть 13 і 14 січня. 15 січня для дітей з особливими потребами відбудеться фестиваль "Повір у себе". Святкування продовжаться 19 січня на Богоявлення Господнє.

Василь Кармазин, заступник начальника управління культури і мистецтв Тернопільської міськради: "Біля Хреста на честь 1025-ти річчя Хрещення Київської Русі буде в парку Шевченка проведено освячення води, будуть там теж виступати наші колективи. Є ще в нас також і лемківське свято, яке вже стало традиційним. Воно буде відбуватися в палаці культури "Березіль", 19 січня. Там свято буде повністю в лемківських традиціях як вони відзначали різдвяні свята, особливо Йордан, Старий Новий рік".

Далі у Тернополі передбачені урочистості з нагоди Дня Свободи та Соборності України, а 29 січня вшанують пам’ять юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами.