Головна суспільство Сьогодні відбувся Всеукраїнський диктант національної єдності

Сьогодні відбувся Всеукраїнський диктант національної єдності

575

"Піонер на ниві електроніки" – під такою назвою сьогодні усі охочі українці писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності з української мови. В цьому році диктант провів доцент Київського університету ім. Б.Грінченка Олександр Авраменко. Національна радіокомпанія України проводить такі диктанти з 2000 року. Як писали всеукраїнський диктант учні та вчителі тернопільської школи №3, бачила і наша знімальні група.

Соломія Яцків – учениця 11 класу третьої тернопільської школи. Спробувати свої сили і долучитись до написання Всеукраїнського диктанту дівчина вирішила вперше. Кілька хвилин до початку, вислухавши усі настанови та рекомендації, Соломія у своїх можливостях впевнена.

Соломія Яцків, учениця 11-А класу ЗОШ №3 з поглибленим вивченням іноземних мов: "Я дуже оптимістично налаштована і сподіваюсь, і впевнена, що напишу його добре. І це дуже добрий спосіб перевірити свої знання орфографії, пунктуації".

Цього року писали диктант під назвою "Піонер на ниві електроніки" про Бориса Грабовського. Диктан зі складною пунктуацією, попереджали ведучі національної радіокомпанії, тривав близько 20 хвилин. Текст писали учні 9-11 класів.

Анна Гавришків, учениця 11-А класу ЗОШ №3 з поглибленим вивченням іноземних мов: "Деякі розділові знаки були сумнівними, але надіємось на краще".

Соломія Дубова, учениця 11-В класу ЗОШ №3 з поглибленим вивченням іноземних мов: "Все було чітко, гарно, по правилах, головне, що не було авторських знаків. Диктант зрозумілий і все було просто".

До учнів долучились вчителі і директор третьої тернопільської школи. У них зауважень до темпу начитки та озвучення диктанту чимало.  

Любов Шендеровська, вчитель української мови та літератури, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ№3 Тернополя: "Диктант, в принципі, не був важким, але, на превеликий жаль, він був прочитаний не за тими нормами, за якими це мало б бути. Насамперед, не було чітко чути розділових знаків, пауз, тобто кома, крапка з комою, тире. Крім того, дуже багато було вставних слів, які також треба було виділити, автор цього не зробив. Але найважче, що було – це швидкий темп читання, адже участь у нас беруть учні 9-11 класів".

Степан Дудяк,т директор тернопільської ЗОШ №3 з поглибленим вивченням іноземних мов: "Я сумніваюсь, що чиновники дорослі встигали, адже я дивився на одинадцятикласників, та й сам писав – ледь-ледь встигав писати цей диктант, уже не думаючи навіть про якісь пунктуаційні знаки. Ну а приклад конкретний – 60 річний учений, він сказав після того як прочитав, що треба писати словом, а не цифрами, коли вже діти і ми всі написали".

Усі, хто взяв участь у написанні диктанту, мають його відправити поштою на адресу Українського радіо. Обов'язково на конверті потрібно зробити помітку: «Всеукраїнський диктант національної єдності». Листи потрібно надсилати сьогодні. Ті, у кого диктант буде без жодної помилки, отримають подарунки.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here