Сьогодні у римо-католиків – Свят-вечір. Вечір 24 грудня не схожий на інші. Він має винятково піднесений характер. У цей вечір вся родина намагається зібратися за столом на святковій вігілійній вечері-чуваннях. У римо-католиків вечеря не обов'язково пісна, але має складатися з 12 страв, до яких входить і кутя. Окрім того, під час вечері її учасники діляться оплаткою – прісним хлібом. Взаємне ділення хлібом є виразом примирення та любові. В римо-католицьких храмах України відбуваються урочисті богослужіння – пастерки. До різдвяних свят активно готуються і у церкві Воскресіння Господнього, що у Тернополі. Напередодні юні тернополяни організували вечір колядок, співали як польською, так і українською мовами. На свято запросили вертеп села Великий Ходачків та гостей з Теребовлі.
До святкового вечора учасники польського товариства готувались впродовж двох тижнів. Вивчати та виконувати колядки польською мовою зовсім не складно, зізнається Христинка Гницько.
Христинка, учениця 10 класу школи №24 Тернополя: "Оскільки я вже в польському товаристві п'ять років, то мені як українською, так і польською однаково. Легко обидві вдаються".
Взяв участь у святкуванні і вертеп села Великий Ходачків. У ролі чортика – десятирічна Катерина. Дівчинка переконує, це зовсім не моторошно, навіть весело.
Чортик: " – Дітки деколи бояться, а я виконую роль чортика. – Не моторошно тобі, як почуваєшся? – Ні, нормально".
Ірод, жид, ангелик: "Готувались десь місяць, я буду грати Ірода, вивчили досить гарно, Софія – буде грати жида, інна, Ання ангеляток. А як тобі в ролі жида? Мені подобається, бо я люблю грати такі негативні ролі. Ми ангелята, а слова свої добре знаєте? – Так!
У католиків передріздвяні свята розпочались ще 6 грудня – у день католицького святого Миколая, тоді ж польська громада прибирає ялинки. У школі, яка діє при польському товаристві. згадують давні і вивчають нові різдвяні пісні. Експериментуючи, цього року вирішили поєднати відомі українські та польські колядки.
Петро Фриз, голова польського культурно-освітнього товариства в Тернополі: "На сьгоднішній день ми хочимо зробити такий експеримент – пов'язати українські та польські колядки. Власне зібралось в нас тут багато груп дітей, які будуть співати і по українськи і по-польськи. Я завше пам"ятаю, коли мені бабця розказувала, що коли наступали католицькі свята, всі українці приходили до поляків і разом святкували, коли були греко-католицькі чи там православні, то навпаки, щоб це було спільно".
Завтра, 25 грудня, католики святкуватимуть Різдво Христове.