додому Головні Сьогодні Україна відзначає 105-ту річницю Листопадового повстання у Львові та утворення ЗУНРу

Сьогодні Україна відзначає 105-ту річницю Листопадового повстання у Львові та утворення ЗУНРу

752
Сьогодні Україна відзначає 105-ту річницю Листопадового повстання у Львові та утворення Західно-Української Народної Республіки. День 1 листопада у 1918 році став важливою віхою на шляху України до Незалежності. Зокрема, внаслідок Листопадового чину створились умови для підписання у майбутньому акту Злуки Західно-Української Народної Республіки з Українською Народною Республікою. У Тернополі з нагоди річниці проголошення ЗУНР на Микулинецькому кладовищі всечесні отці відслужили панахиду, а представники влади та громадськості поклали квіти до могил Січових стрільців. На урочистостях побувала й наша знімальна група.

Саме тут, на Микулинецькому кладовищі, щороку 1 листопада ми вшановуємо тих, хто першими розпочав боротьбу за вільну та незалежну Україну. Листопадовий чин, або зрив, як називають цю історичну подію, відбувся у ніч із 31 жовтня на 1 листопада 1918 року, у Тернополі замайорів синьо-жовтий прапор.

Сергій Надал, міський голова Тернополя, коментує: “Тоді українці ще раз довели всьому світу, що ми маємо право на свою незалежність і свою власну країну. Дуже важливо цю дату пам’ятати і вшановувати, бо це вшанування Січових Стрільців й інших бійців. Це важливо пам’ятати, бо пройшло більше, як 100 років, а ворог, який був, такий і залишився”.

Подію листопадового чину на Галичині вшановують з початку 1920-х років. У Тернополі з нагоди річниці проголошення ЗУНР на Микулинецькому кладовищі вже традиційно отці відправили панахиду, а представники влади та громадськості поклали квіти до могил Січових стрільців.

Андрій Говера, священник УГКЦ, сказав: “росія, яка сьогодні старається нас поставити на коліна, позбавляє життя наших громадян, але ми віримо в Господа Бога і просимо його, шоб він нам допоміг. І ті душі за яких ми сьогодні молимося, вони світлі ангели”.

Пам’ятний день Листопадового повстання у Львові та утворення Західно-Української Народної Республіки ми згадуємо як важливий день нашої історії. Втім, сьогодні Україна знову виборює свою незалежність і знову найвищу ціну за це платять сини та доньки нашої держави.