додому духовність Сьогодні християни відзначають Вознесіння Господнє

Сьогодні християни відзначають Вознесіння Господнє

1019

Сьогодні християни відзначають Вознесіння Господнє, що належить до 12 найбільших свят у році. На Вознесіння церква згадує події з Євангелія, пов'язані з останнім моментом перебування Ісуса Христа на землі після Його Воскресіння. Після Вознесіння християни перестають обмінюватися при зустрічі великодніми вітаннями "Христос Воскрес"! Кажуть "Слава Ісусу Христу".

Свято Вознесіння нагадує християнам про перехід Христа від життя земного до небесного. На сороковий день після Воскресіння Ісус зібрав апостолів на Оливній горі, де вони часто бували, благословив їх і вознісся на небо. Учні поклонилися Господу і повернулися в Єрусалим з великою радістю, бо Воскресіння і Вознесіння Христове переконали апостолів в істинності його вчення та божественності походження.

– Перед усіма учнями – в цей день возноситься на небеса, благословляючи і якраз, складаючи цю обітницю, що звершиться той час і сповниться те слово, що Господьтак само як возноситься на небо, так і прийде. Апостоли питали коли цей час прийде, як нам знати? Господь сказав, що ніхто цього часу не знає, окрім Отця Небесного. Тобто, цей час закритий для нас людей, – розповідає священик храму Різдва Пресвятої Богородиці в Тернополі отець Роман Луговий.

Вознесіння Христове для християн символізує зміцнення віри, любові та утвердження надії. Вознесінням завершується святкування Великодня

– Це свято є дуже величне для нас, для кожного. І розуміння і нагадування, щоб ми не дуже занурювалися в наше земне життя. Ці турботи потрібні, звичайно потрібно працювати, потрібно молоді навчатись, але все таки не робити закінчення на цьому земному. Розуміти, що цей час, який в нас є досить тимчасовий, ми повинні звертати погляди наших сердець, нашої душі на те місце, де є Господь. Тобто, на духовне небо, – каже отець Роман.

За церковним календарем, Вознесіння Господнє – одне з 12 найбільших свят. Після Вознесіння українці вже перестають вітатися "Христос Воскрес! Воістину Воскрес". Це свято також готує християн до святої П’ятдесятниці – празника Зіслання Святого Духа, яке святкуватимемо через 10 днів.