додому Головні Сьогодні за народним календарем Стрітення – зустріч зими з літом

Сьогодні за народним календарем Стрітення – зустріч зими з літом

899

Сьогодні за народним календарем Стрітення – зустріч зими з літом. За церковною легендою цього дня старий Симеон зустрів у єрусалимському храмі Марію та Йосипа із немовлям – Христом. В церквах сьогодні освячують свічки, впродовж року їх запалюють і кладуть під образами під час грози, оберігаючись від грому. Відзначають Стрітення на сороковий день від Різдва Христового. Кажуть: якщо цього дня падає сніг – буде дощовою весна, якщо тепло і весна буде ранньою і погожою.

Після народження Христа Марія та Йосип пішли до Єрусалиму виконати стародавній звичай. Адже на сороковий день після народження всіх хлопчиків приносили в єрусалимський храм для чину очищення та присвяти Богові. У той час у Єрусалимі жив старець Симеон, який мав Боже одкровення, що він не помре доти, поки не побачить Спасителя.

Здавна у повсякденному житті важливу роль відігравала стрітенська свічка, її ще називають “громовицею”. Зазвичай свічки запалювали і клали під образи під час грози аби уберегтись від грому. І до сьогодні люди вірять у силу стрітенської свічки.

– Я кожен рік використовую ще змалечку. Освячую, а потім, коли гроза, я вже переконалася що це чудо – хмари розходяться, грім перестає гриміти.

– Ну для того, щоб в хаті засвічувати, коли в хаті якісь негаразди, якісь болі. Коли хтось хворий, коли в хаті якийсь неспокій, якісь негаразди, якась, не дай бог, біда. Якщо не забуваю, а то буває таке, що і забуваю засвітити. Ну я взагалі люблю, як в хаті свічки світяться.

У молитвах на Стрітення Бога просять, аби, як запалені свічки своїм світлом розганяли нічний морок, так душі людей, просвічені Духом Святим, уникали гріхів.

На Стрітення, кажуть у народі, зустрічається зима з літом і між ними виникає суперечка: кому йти вперед, а кому назад вертатися. Ясна та тиха погода в цей день віщує добрий врожай поля та роїння бджіл. Вітер – погана ознака. Як правило, зима перемагає і кілька днів ще пануватимуть морози, але весна зі своїм приходом довго не забариться.

Стрітення, 15 лютого, свято 15 лютого, що означає стрітення, історя стрітення, традиції стрітення,