Головна Головні Сьогодні за народним календарем Стрітення – зустріч зими з літом

Сьогодні за народним календарем Стрітення – зустріч зими з літом

648

Сьогодні за народним календарем Стрітення – зустріч зими з літом. За церковною легендою цього дня старий Симеон зустрів у єрусалимському храмі Марію та Йосипа із немовлям – Христом. В церквах сьогодні освячують свічки, впродовж року їх запалюють і кладуть під образами під час грози, оберігаючись від грому. Відзначають Стрітення на сороковий день від Різдва Христового. Кажуть: якщо цього дня падає сніг – буде дощовою весна, якщо тепло і весна буде ранньою і погожою.

Після народження Христа Марія та Йосип пішли до Єрусалиму виконати стародавній звичай. Адже на сороковий день після народження всіх хлопчиків приносили в єрусалимський храм для чину очищення та присвяти Богові. У той час у Єрусалимі жив старець Симеон, який мав Боже одкровення, що він не помре доти, поки не побачить Спасителя.

Здавна у повсякденному житті важливу роль відігравала стрітенська свічка, її ще називають “громовицею”. Зазвичай свічки запалювали і клали під образи під час грози аби уберегтись від грому. І до сьогодні люди вірять у силу стрітенської свічки.

– Я кожен рік використовую ще змалечку. Освячую, а потім, коли гроза, я вже переконалася що це чудо – хмари розходяться, грім перестає гриміти.

– Ну для того, щоб в хаті засвічувати, коли в хаті якісь негаразди, якісь болі. Коли хтось хворий, коли в хаті якийсь неспокій, якісь негаразди, якась, не дай бог, біда. Якщо не забуваю, а то буває таке, що і забуваю засвітити. Ну я взагалі люблю, як в хаті свічки світяться.

У молитвах на Стрітення Бога просять, аби, як запалені свічки своїм світлом розганяли нічний морок, так душі людей, просвічені Духом Святим, уникали гріхів.

На Стрітення, кажуть у народі, зустрічається зима з літом і між ними виникає суперечка: кому йти вперед, а кому назад вертатися. Ясна та тиха погода в цей день віщує добрий врожай поля та роїння бджіл. Вітер – погана ознака. Як правило, зима перемагає і кілька днів ще пануватимуть морози, але весна зі своїм приходом довго не забариться.

Стрітення, 15 лютого, свято 15 лютого, що означає стрітення, історя стрітення, традиції стрітення,

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here