додому духовність Сьогодні у християн – Трьох Святих

Сьогодні у християн – Трьох Святих

497

trioh_sviatyhСьогодні християни вшановують пам’ять трьох святих: Івана Золотоустого, Григорія Богослова та Василія Великого, які ще за життя здобули славу своєю святістю, проповідями й релігійними творами. А в неділю, 15 лютого, православні та греко-католики відзначатимуть Стрітення Господнє.

Сьогодні в День трьох святих, пригадують Євангеліє від Матея, де Господь сказав своїм учням: “Ви є світло для світу. Не може укритися місто, що стоїть на верху гори”. А під час богослужінь сьогодні оспівують і прославляють трьох Святителів: Івана Золотоустого, Григорія Богослова та Василія Великого, за їх гарячу любов до Бога і ближнього, непохитну віру, значення для Церкви, світлі чесноти, Божу мудрість та заступництво. Кожен християнин покликаний до святості, тому метою кожного є наблизитись до неї, наслідуючи життя Святих, каже отець Андрій Марчук.

– Святкуючи це свято, церква хоче нагадати всі нам, як повинен прожити своє життя християнин, щоб залишити після себе згадку.

А в неділю, 15 лютого, в християн Стрітення – свято зустрічі людини з Богом. На честь Стрітення у церквах відправляють богослужіння, святять воду і свічки

– Свічки є символом світла, а тим світлом є Ісус Христос. Коли ми запалюємо Стрітенську свічку не просто в той день, а впродовж цілого року, вона є символом великої Божої сили, якою є сам Спаситель. Тому ми користаємо і кажемо, що треба запалити Стрітенську свічу, коли є щось в хаті недобре, коли хтось тяжко занедужав. Стараймося ті свічки використовувати на добро – на спасаючі моменти в нашому житті, – каже отець Андрій.

У молитвах на Стрітення Бога просять, аби, як запалені свічки своїм світлом розганяли нічний морок, так душі людей, просвічені Духом Святим, уникали гріхів.