додому духовність Сьогодні у християн одне з найбільших свят – Преображення Господнього або Спаса

Сьогодні у християн одне з найбільших свят – Преображення Господнього або Спаса

515

В цей день святять груindexші, яблука, мед і обжинкові вінки або жмут колосся жита і пшениці та квіти. Люди вірили, якщо загадати бажання, а потім з’їсти освячене яблуко, бажання обов’язково здійсниться. А ще кажуть, яка погода на Спаса, така і осінь.

Преображення Господнє нагадує людям про необхідність змін у їх духовному житті. Недарма, колір богослужбового одягу у це свято – білий, що символізує Божественне світло.
Згідно з Біблійними переказами, коли Ісус Христос разом зі своїми учнями піднявся на вершину гори Тавор і почав молитися, Його лице засяяло, ніби сонце, а одяг зробився білим і блискучим, як світло. У блаженному сяйві Він здійнявся на небеса й почули учні голос Всевишнього, який сповістив, що Ісус є намісником Бога на землі. Звідси й назва свята – Преображення Господнє.

-Господь ще раз обявляє свою славу, своє божество. він показує, що проста людина може сповняти велич і повноту правдивого християнського життя, – каже сотрудник Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, отець Ярослав Шевчук

В народі свято Переображення Господнє більше відоме як Яблучний Спас. Цього дня люди беруть кошики з фруктами та пишні букети з колоссям жита, пшениці, квітів, і вирушають до церкви.

-Екзотичних фруктів не ставлю, ставлю, те що дозріває у нас на території України, якщо ми українці, то маємо дотримуватися традицій, які в нас є, а манго і інші екзотичні фрукти це не наше, не рідне, – каже тернополянка

-Те, що з діда-прадіда в нас мають бути яблуок, груша, слива, все те, що росте в саду. Стараємося на це свято піти до церкви і посвятити, щоб Бог дав нам наступного року гарний врожай. Ставимо в букет все, що виростло і купчаки і айстри і майори,- каже тернополянка
Свято Преображення Господнього пов”язують із закінченням жнив та настанням холодів. В народі казали: “Прийшов Спас — жнива пішли від нас”.”Прийшов Спас- літо пішло від нас”.