Головна ctrichka Сквер чи торгові точки? Мешканці Львівської, 2 проти будівництва біля їх будинку...

Сквер чи торгові точки? Мешканці Львівської, 2 проти будівництва біля їх будинку МАФів

Пам’ятник загиблому бійцю Зеновію Флекею встановили у Тернополі на вулиці Львівська, два. На цьому місці мешканці будинку хочуть облаштувати ще й сквер пам’яті бійців АТО. От тільки у одного із місцевих підприємців є дозвіл на забудову цієї прибудинкової території. Детальніше про цю історію – далі у сюжеті.

Сквер пам’яті бійців АТО чи забудова під торгові точки? Перед такою дилемою постали жителі будинку на вулиці Львівська два у Тернополі. Власне – встановити пам’ятник на честь загиблого бійця Зеновія Флекея, який мешкав у цьому будинку, жителі Львівської два вирішили самі. Ідею вшанування пам’яті сусіда підтримали чи не одноголосно.

– Коли виникло питання, що біля будинку почали зрізати дерева і була спроба забудови, це згуртувало наш будинок. Люди вийшли проти забудови і ми вирішили встановити тут сквер пам’яті бійців АТО і, власне, пам’ятник тому бійцю, який жив у нашому будинку. Це Зеновій Флекей, – розповідає голова ініціативної групи мешканців будинку на вул. Львівська,2 Віктор.

Зеновій Флекей багато років працював за кордоном, як почув, що на його рідній землі почались заворушення – одразу повернувся додому і поїхав воювати. Загинув Зеновій 3 жовтня 2014 року. З ініціативи мешканців будинку Львівська, 2 на прибудинковій території таки встановили пам’ятник на честь загиблого бійця та на цьому історія зі сквером бійців АТО не закінчилася. Адже в одного з місцевих приватних підприємств на цю територію є інші плани – побудувати тут торгові точки. Відповідні документи та дозволи на це також є і затверджені вони міською радою ще у 2014 році.

– Документи є. Але мешканці переконані, що вони є не цілком законні. І буде судовий позов. Зараз я подав судовий запит, щоб отримати інвестиційну угоду на правах чого дали земельну ділянку під забудову безпосередньо цьому підприємцю, – пояснює депутат Тернопільської міської ради Павло Бич.

Мешканці будинку категорично проти такої забудови, яка може вирости навпроти їхніх вікон. Коли приймалося це рішення, з ними ніхто не радився – розповідають. На бік мешканців будинку стали і військовослужбовці. Зі слів представників ініціативної групи активістів – усі до кого вони зверталися, охоче допомогли їм встановити пам’ятник на честь Зеновія Флекея. Тільки його наразі бачать лише мешканці будинку. Адже при дорозі (виїзд з Тернополя на Львів) стоять МАФи, які закривають встановлену пам’ятку.

Представник приватного підприємства, яке хоче побудувати торгові приміщення на цій території, у телефонній розмові повідомив про те, що всі потрібні документи у них є і від забудови вони не мають наміру відмовлятися. Загалом, вирішити справу мешканців будинку Львівська, 2– буде в них сквер пам’яті бійців АТО чи перед їхніми вікнами побудують ще одне приміщення під магазини, має вирішити спеціально створена комісія, яка розгляне справу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here