додому Головні Сквер чи торгові точки? Мешканці Львівської, 2 проти будівництва біля їх будинку...

Сквер чи торгові точки? Мешканці Львівської, 2 проти будівництва біля їх будинку МАФів

864

Пам’ятник загиблому бійцю Зеновію Флекею встановили у Тернополі на вулиці Львівська, два. На цьому місці мешканці будинку хочуть облаштувати ще й сквер пам’яті бійців АТО. От тільки у одного із місцевих підприємців є дозвіл на забудову цієї прибудинкової території. Детальніше про цю історію – далі у сюжеті.

Сквер пам’яті бійців АТО чи забудова під торгові точки? Перед такою дилемою постали жителі будинку на вулиці Львівська два у Тернополі. Власне – встановити пам’ятник на честь загиблого бійця Зеновія Флекея, який мешкав у цьому будинку, жителі Львівської два вирішили самі. Ідею вшанування пам’яті сусіда підтримали чи не одноголосно.

– Коли виникло питання, що біля будинку почали зрізати дерева і була спроба забудови, це згуртувало наш будинок. Люди вийшли проти забудови і ми вирішили встановити тут сквер пам’яті бійців АТО і, власне, пам’ятник тому бійцю, який жив у нашому будинку. Це Зеновій Флекей, – розповідає голова ініціативної групи мешканців будинку на вул. Львівська,2 Віктор.

Зеновій Флекей багато років працював за кордоном, як почув, що на його рідній землі почались заворушення – одразу повернувся додому і поїхав воювати. Загинув Зеновій 3 жовтня 2014 року. З ініціативи мешканців будинку Львівська, 2 на прибудинковій території таки встановили пам’ятник на честь загиблого бійця та на цьому історія зі сквером бійців АТО не закінчилася. Адже в одного з місцевих приватних підприємств на цю територію є інші плани – побудувати тут торгові точки. Відповідні документи та дозволи на це також є і затверджені вони міською радою ще у 2014 році.

– Документи є. Але мешканці переконані, що вони є не цілком законні. І буде судовий позов. Зараз я подав судовий запит, щоб отримати інвестиційну угоду на правах чого дали земельну ділянку під забудову безпосередньо цьому підприємцю, – пояснює депутат Тернопільської міської ради Павло Бич.

Мешканці будинку категорично проти такої забудови, яка може вирости навпроти їхніх вікон. Коли приймалося це рішення, з ними ніхто не радився – розповідають. На бік мешканців будинку стали і військовослужбовці. Зі слів представників ініціативної групи активістів – усі до кого вони зверталися, охоче допомогли їм встановити пам’ятник на честь Зеновія Флекея. Тільки його наразі бачать лише мешканці будинку. Адже при дорозі (виїзд з Тернополя на Львів) стоять МАФи, які закривають встановлену пам’ятку.

Представник приватного підприємства, яке хоче побудувати торгові приміщення на цій території, у телефонній розмові повідомив про те, що всі потрібні документи у них є і від забудови вони не мають наміру відмовлятися. Загалом, вирішити справу мешканців будинку Львівська, 2– буде в них сквер пам’яті бійців АТО чи перед їхніми вікнами побудують ще одне приміщення під магазини, має вирішити спеціально створена комісія, яка розгляне справу.