додому освіта Скарби Довбуша шукали та знайшли учні тернопільської ЗОШ №22

Скарби Довбуша шукали та знайшли учні тернопільської ЗОШ №22

980

Самопожертви та доброти навчають у 22-й школі Тернополя. Про це – учнівська вистава шкільного народного театру. За казку "Скарби Довбуша" Світлани Львівської та Богдана Мельничука у школі взялись наприкінці минулого року. Зараз уже – прем'єрні вистави для школярів.

За сюжетом троє дітей із великого міста потрапляють у Карпати і згадують легенду про скарби Довбуша. Вирішують їх відшукати. Олеся пропонує віддати золото у дитячий будинок. Друзі її підтримують, бо Василь також був колись у сиротинці. Карпатські старожили розповіли школярам: аби знайти скарби Довбуша, треба триматись разом і мати добре серце. Діти повертаються в минуле. Там сам опришок Олекса допомагає їм побороти нечисту силу. Відкриває ж скарби – гірський цар Гірдух. Працювати над виставою у двадцять другій школі почали наприкінці минулого року. Від успіху прем'єри та від своїх ролей юні актори у захваті.

Вікторія Гураль, виконує роль Олесі: "Це роль такої доброї, лагідної дівчини, якою хоче стати кожна дівчина, я думаю. Бути такою ніжною і доброю. Тобто, можна було легко вжитися в роль. Роль мені дуже подобається і сама вистава теж дуже гарна, багато повчального характеру в ній є".

Персона Олекси Довбуша, запевняють школярі, заслуговує поваги.

Михайло Петрушка, виконує роль Олекси Довбуша: "Це відважний опришок, який бореться за добро в світі. Це так як Робін Гуд. Він забирає, допомагає бідним, хоче, щоб світ був рівний, не ділився на багатих і бідних".

А деякі елементи вистави, кажуть, хотіли б перенести і у реальне життя.

Наталія Сцібайло, виконує роль подруги Олекси Довбуша: "- Найбільше сподобалися опришки. Наскільки вони були сміливими, спритними.

– Хотіли би, щоб зараз були такі опришки?

– Так, дуже".

Народний театр "Дивосвіт" працює у 22-й школі Тернополя із 1995 року. За цей час тут ставили вистави сучасні, класичні, щороку – інші вертепні програми. Без участі "Дивосвіту" не відбувається жоден шкільний концерт. Із двома групами акторів-школярів тут займаються щодня. У театрі, крім режисера-постановника, є музичний керівник і художник-декоратор. Костюми ж створюють разом.

Ольга Матвієвська, художній керівник, режисер-постановник народного театру "Дивосвіт" ЗОШ №22: "Ми дуже завдячуємо батькам тих діток, вони також вечорами приходять, разом працюємо, шиємо. Мабуть, це і здружує наш колектив".

Народний театр "Дивосвіт" тільки цьогоріч виступив уже 17 разів. Завжди раді грати там, де їх раді бачити.

Ольга Матвієвська, художній керівник, режисер-постановник народного театру "Дивосвіт" ЗОШ №22: "Ми починали з благодійних – це з будинку перестарілих перший, потім для людей онкохворих – це по лікарнях, ну, по організаціях, де нас хочуть бачити, запрошують".