додому Головні Шини і “золотий” унітаз: Тернопільську обласну прокуратуру пікетували

Шини і “золотий” унітаз: Тернопільську обласну прокуратуру пікетували

435

vlcsnap-2014-12-23-16h39m37s240Шини, золотий унітаз та муляжі коктейлів Молотова – так сьогодні пікетували прокуратуру Тернопільської області. Акцію організувала місцева організація “Правого сектору”, до неї приєдналася “Самооборона Тернопільщини”. Активісти вважають, що прокуратура, попри Революцію гідності, не змінилася й надалі захищає інтереси, насамперед, влади, а не пересічних громадян. Переконати пікетуючих у протилежному спробував прокурор області. Але конструктивного діалогу у сторін не вийшло.

На пікет до прокуратури Тернопільської області прийшло кілька десятків людей – представники “Правого сектору” і “Самооборони Тернопільщини”, до яких приєдналися й інші люди, невдоволені роботою цього правоохоронного органу. Пікетуючі вважають, що прокуратура надалі захищає інтереси влади і “кришує” кримінал замість працювати на користь людей.

– Ми за те, щоб в державі були і міліція, і силові структури, і спеціального призначення, і прокуратура. Але вони мають виконувати свої прямі функції – берегти кожного пересічного громадянина держави. Насправді, не знаю, тоннами відносимо їм цілу купу всяких звернень, всяких запитів, всяких запитань і на якісь скандальні речі, на якісь речі, за які скоріш за все, вони отримують гроші, вони жодних відповідей не дають, – говорить керівник “Правого сектору” на Тернопільщині Василь Лабайчук.

На розмову кликали прокурора Тернопільської області. До пікетуючих Юрій Гулкевич вийшов не відразу. Прокурор пропонував перенести розмову у приміщення, втім, це завершилося ступором у коридорі. Окремих активістів правоохоронці просили зняти балаклави – ті відмовилися, тож акція знову повернулася на вулицю. Врешті Юрій Гулкевич таки вийшов.

Діалог, який сторони мабуть уявляли по різному, не вдався, то ж свої позиції вони висловили окремо.


– В даний час ми не здійснюємо функцію загального нагляду. Аналогічно, коли висловлюються про прийняття якихось незаконних рішень. Якщо є незаконне рішення, зачить є людина, яка його оскаржує, є певний порядок оскарження, і оскарження вирішується не під стінами прокуратури шляхом кричання в мегафон, а в якомусь порядку, який передбачений законом. І ми теж можемо діяти в межах закону, представляючи інтереси на даному етапі держави чи певної категорії громадян, права яких порушені, – говорить прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич.

Пікетуючі, завершуючи свою акцію, залишили прокуратурі автомобільні шини, муляжі коктейлів Молотова і “золотий” унітаз. Кажуть, щоб нагадати, що революція, розпочата ще у минулому році, за потреби матиме продовження.

– Я хотів би ще раз нагадати всім представникам того режиму, який новий вже будують під себе нові пахани.  Пересічні українці того всього терпіти не будуть. Настане знов якийсь момент, в який прийдуть люди і знов будуть викидати їх з тих кабінетів. І потім будуть плакати, що вибиті вікна, що вкрали ноутбук чи мобілку в якогось хабарника, який на ту мобілку в житті би не заробив, тому що вона коштує пару тисяч доларів, – каже Василь Лабайчук.