додому Головні Шини горіли під Тернопільським міськрайонним судом та прокуратурою

Шини горіли під Тернопільським міськрайонним судом та прокуратурою

629

vlcsnap-2015-02-02-19h00m13s198Під Тернопільським міськрайонним судом сьогодні стояв сміттєвий бак і горіли шини. Представники Правого сектору та інших громадських організацій прийшли захистити активістів, які долучилися до люстрації суддів у Кременці. Проти чоловіків, які викидали суддів в смітник, розпочали кримінальні провадження, одного вже посадили під цілодобовий домашній арешт. Стосовно іншого сьогодні мало б відбутися судове засідання.

Сміттєвий бак – напоготові. Під Тернопільським міськрайонним судом палають шини. Правий сектор Тернопільщини та інші громадські організації прийшли сьогодні захистити активістів, які 16 січня викинули Кременецьких суддів у смітник.

– Суддя Кременецького районного судду – Варневич – прийняла рішення, відповідно до якого звільнили від кримінальної відповідальності екс-мера міста Почаєва Олега Іванюка. При чому під час судового засідання було встановлено, що він підробляв документацію, про те, що він вилучив з власності міста 4,5 гектари землі, які передав у користування іншим особам, таким чином вартість збитків, які він наніс державі – 2,8 мільйони гривень, – розказує голова Народної ради Кременецького району Віталій Савчук.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Представники громадських організацій Кременеччини прийшли з люстраційними вимогами до ОДА

 

– Люди зайшли до тої судді, після того як вона оправдала відвертого корупціонера, там вже додавили до того, що міліція порушила кримінальну справу, довела її до суду. А він собі в суді порішав питання, гарантую, що не за дякую, не знаю як вони собі там домовилися, то їх вже там нагорі спитають. Питання порішав, а суддя замість того, щоб виправдатися, згладити обстановку, почала хамити людям, почала казати, що представники міліції мають вивести людей звідти, – говорить керівник “Правого сектору” на Тернопільщині Василь Лабайчук.


Проти активістів, які викидали суддів в смітник, розпочали кримінальні провадження. Одного з чоловіків вже посадили під цілодобовий домашній арешт до 20 березня, над іншим сьогодні мало б відбутися судове засідання в Тернопільському міськрайонному суді. Чоловікам загрожує ув’язнення до 6 років. А винні у зловживаннях із земелею в Кременецькому районі, кажуть активісти, не покарані.

– Екс-мер на даний час сидить вдома. Він просто не встиг забрати закордонний паспорт. Бо в п’ятницю, коли відбувалися протести, прокуратура вже змушена була подати офіційну апеляцію в суд на рішення. Тобто, зрозуміло, що якби не було цієї акції, то прокуратура б спокійно все пропустила. А суддя спокійно працює на роботі, за кілька днів після того вона пішла на лікарняне, – каже Віталій Савчук.

– В цей час, коли гинуть наші хлопці, коли кожного дня похорони, нам дуже неприємно робити різкі речі, різкі кроки. Але я дуже хочу, щоб вся громада зрозуміла, що без цих кроків спочатку посадять когось з Правого сектору, потім посадять когось з іншої громадської організації, потім будуть садити все так, як було раніше до майдану, бо сьогодні один, завтра другий, це просто репетиції, – переконаний василь лабайчук.

Судове засідання щодо активіста Правого сектору перенесли на вівторок. Активісти з вимогами закрити кримінальні провадження проти “народних люстраторів” пішли під обласну прокуратуру. Там також палали шини і стояв сміттєвий бак.